Erdemli'de deprem bölgelerine yardım

Erdemli'de deprem bölgelerine yardım

Erdemli'de deprem bölgelerine yardım

Erdemli'de deprem bölgelerine yardım

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mehmet  DOĞANER/ERDEMLİ (Mersin), (DHA)- MERSİN'in Erdemli  ilçesinde vatandaşlar deprem bölgelerine götürülmek üzere başlatılan yardım kampanyasına destek verdi.

Erdemli Belediyesi depremde zarar gören vatandaşlarımız için yardım çağrısına bulundu. Erdemli Belediyesi Turizm Karşılama Merkezi’nde toplanan yardımlara binlerce vatandaş akın etti. Deprem bölgelerinde ihtiyaç olan, battaniye, mont, soba ve temel yaşam malzemeleri tırlara yükleniyor. İlk etapta yüklenen iki tır Hatay ve Osmaniye’ye doğru yola çıktı.
Yardım çağrısına binlerce vatandaşın akın ettiğini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Ülkemiz ciddi bir felaket altında, Cenab-ı Hak’tan niyazımız bize bir daha bu tür afet yaşatmamasıdır. Ama bizim milletimizin kadirşinaslığı, milletimizin güzelliğinin önemli bir örneğini Erdemli ‘de yaşıyoruz. Sabahın ilk saatlerinden bu yana kadar binlerce vatandaşımız akın akın deprem bölgesine yardım etmek adına, evlerinde ne varsa, ellerinden ne geliyorsa, güçleri neye yetiyorsa akın akın yardım için belediyemizin yardım toplama merkezine akın ediyor vatandaşlarımız ” diye konuştu.
ERDEMLİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİ’NDE
Depremin ilk anından bu yana teyakkuza geçen Erdemli Belediyesi’nin 30 kişilik arama kurtarma ekibi Hatay’ın Belen İlçesi’nde görev yapıyor.  Deprem alanında çalışmalar yürüten ekip, bir vatandaşımızı sağ olarak enkaz altından çıkardı.
Erdemli Belediyesi arama kurtarma ekiplerinin deprem bölgesinde olduğunu ifade eden belediye başkanı Mükerrem Tollu, “Ülkemizin tabi dört bir yanında şu anda dört tane ilimizde felaket var. Sabahın ilk saatlerine Hatay’a ekskavatörlerimizi gönderdik, üç tane ekskavatörümü şu anda Hatay’da. Bir ay ekskavatörümüz Belen’de ve belediyemizin uhdesinde konuşlandırdığımız kurtarma ekibimizle, otuz küsur kişi şu anda Belen’de, enkaz altında kalan vatandaşlarımızın kurtarılması adına canla, başla çalışıyor arkadaşlarımız. El birliğiyle, gönül birliği içerisinde yaralarımızı sarmaya gayret ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun, milletimize geçmiş olsun“ diye konuştu. Öte yandan yardım çalışmaları Erdemli Belediyesi Turizm Karşılama Merkezi’nde devam ediyor. (DHA)


FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber