Erdemli'de işletmecilik ve teknoloji zirvesi

Erdemli'de işletmecilik ve teknoloji zirvesi
Erdemli'de işletmecilik ve teknoloji zirvesi

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) - MERSİN Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen 6’nci 'Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi' başladı.

Erdemli Kültür Merkezi'nde 3 gün sürecek olan İşletmecilik Ve teknoloji zirvesinde konuşan Kaymakam Avni Kula, günümüzde teknolojiyi takip ederek, yararlanın çok büyük önem arz ettiğini belirterek, "Gençlerimizin teknolojiye duyduğu ilgi gerçekten takdire şayan bir gelişimdir. Önceki yıllarda birçok kişinin uzun sürede yaptığı işler artık teknoloji sayesinde daha kısa ve insan gücü kullanmadan yapılabiliyor. Dünya da artık teknoloji yarışları başlamış durumda. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak ve yaşamına katkı sağlayacak düzeyde bilmek artık insanoğlunun kaçınılmaz bir gerçeğidir" dedi.

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Cemile Celik ise, öğrencilerin gerek işletme gerekse bilişim sektöründeki gelişmeleri sektör temsilcileri ile takip etmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından sunumlara geçildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS