Başkan Pamuk’tan yaşlılara evlerinde ziyaret

Başkan Pamuk’tan yaşlılara evlerinde ziyaret
Başkan Pamuk’tan yaşlılara evlerinde ziyaret

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, bu yıl, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ nedeni ile yaşlıları evlerinde bir araya geldi.

Başkan Pamuk, belediye ve kaymakamlık tarafından evde bakım hizmeti verilen, Barış Mahallesi’nde yaşayan 80 yaşındaki Feride Yıldırım ile Bahçe Mahallesi’nde yaşayan 85 yaşındaki Selah Güngör Uçak’ı ziyaret etti.

Duygusal anların yaşandığı ziyaretlerinde yaşlılarla sohbet eden Başkan Pamuk, onların hal hatırlarını ve bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Samimi bir ortamda geçen sohbette 85 yaşında şiir yazmaya devam eden ve bir şiir kitabı da olan S. Güngör Uçak, kendi yazdığı şiirlerin yer aldığı oluşan 'Güngör Dedenin Şiir Dünyası' adlı defterini de imzalayıp Başkan Pamuk’a hediye etti. Duygularını dile getiren Feride Yıldırım ile S. Güngör Uçak, kendilerine sunulan hizmet ve gösterilen ilgi nedeniyle memnuniyetlerini dile getirdiler, Başkan Pamuk’a teşekkür etti.

Ziyaretlerinin ardından Yaşlılar Haftası nedeniyle yaptığı kısa bir açıklama yapan Başkan Pamuk, "Yaşlılarımız, bizim baş tacımızdır. Her zaman ve her koşulda yanlarındayız. Onların hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de yaşadıkları ortamları güvenli ve sağlıklı hale getirmek bizlerin asli görevleri arasındadır. Yaşlı insanlarımızdan alacağımız hayır ve iyilik duaları ile güzel dilekleri, bizim için en anlamlı mükâfattır. Onlar için gereken ne ise yapmaya devam edeceğiz. Amacımız kimsesiz insanlarımızın yanında olmak, onları koruyup sahip çıkmak, dertlerini, sıkıntılarını çözmek; aynı zamanda da devletimizin şefkatli yüzünü vatandaşlarımıza yansıtmak" dedi.

Öte yandan, Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Akdeniz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kentte yaşayan yaşlı, engelli, hasta ve kimsesiz vatandaşlar için hayata geçirilen 'Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti' kapsamında, bugüne dek yaklaşık 2 bin kişiye ulaşıldı. Belediye ve vakfa bağlı ekipler, ilçeyi baştan sona tarayarak ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit edip, kişisel bakım ve ev temizliği, gıda temini, yaşlılık, engellilik ve dulluk maaşı bağlanması gibi hizmetleri yerine getiriyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS