Mersin Narenciye Festivali'nde bu yıl hedef 1 milyon ziyaretçi ağırlamak

Mersin Narenciye Festivali'nde bu yıl hedef 1 milyon ziyaretçi ağırlamak
Mersin Narenciye Festivali'nde bu yıl hedef 1 milyon ziyaretçi ağırlamak

Soner AYDIN/MERSİN, (DHA)- MERSİN Valisi Ali İhsan Su, Narenciye Festivali kapsamında bu yıl 1 milyon ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirtti.

Mersin Ticaret Borsası'nda düzenlenen festival değerlendirme toplantısına Vali Ali İhsan Su, Festival İcra Kurulu ve Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, merkez ilçe belediye başkanları, oda ve dernek yöneticileri katıldı. Festivalin gelir-gider tablosunu paylaşan Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, toplam geliri 2 milyon 648 bin lira olan festivale, Çukurova Kalkınma Ajansı, Büyükşehir ve merkez dört ilçe belediyeleri ile odaların maddi destekte bulunduğunu söyledi. Özdemir, gelirlerin tamamının festival kapsamında harcandığı belirtti.

HEDEF 1 MİLYON ZİYARETÇİ

Festivale dair değerlendirmelerde bulunan Vali İhsan Su ise, şöyle konuştu:

"Narenciye Festivali hem katılım hem de etkinlikler açısından kent genelindeki en büyük etkinlik. Çünkü narenciye bizim kentimiz için çok önemli. Türkiye'nin narenciye üretimi yaklaşık 5 milyon ton, bunun 1.2 milyon tonunu biz üretiyoruz. Yapılan ihracatın yüzde 39'u ilimizde gerçekleşiyor. Narenciye bizim çok önemli markamız. 2018 yılında düzenlenen festivale yaklaşık 300 bin, 2019'da ise 500 bin kişi katıldı. Bu yıl ise hedefimiz 1 milyon ziyaretçi. Bu yıl kentimizde bir de Uluslararası Turunçgil Kongresi olacak. Kasım ayında her iki festivali birlikte ele alacağız"

Toplantıda festival kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS