hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Depremzedeler Silifke ve Kızkalesi'nde tesislere yerleştirilmeye başlandı

  Depremzedeler Silifke ve Kızkalesinde tesislere yerleştirilmeye başlandı
  expand

  Depremzedeler Silifke ve Kızkalesi'nde tesislere yerleştirilmeye başlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet OKUR-Ali Rıza EREN/MERSİN, (DHA)- MERSİN'in Silifke ilçesindeki Kapızlı Tesisleri ile Erdemli ilçesinde bulunan Kızkalesi tatil beldesinde oteller depremzede aileleri ağırlamaya başladı.
  Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlar Mersin'e getirilmeye başlandı. Depremzede ailelerin konaklanması için Silifke ilçesinde bulunan Devlet Su İşleri Sosyal Tesislere bağlı olan 6'ncı Bölge Kapızlı Eğitim ve Dinlenme tesislerine yerleştirilmeye başlandı.
  Tesis Müdürü Hasan Çetin, "100'e yakın depremzedemiz tesislerimize yerleştirdik. Antakya ve Hatay'dan gelen depremzedelerimiz. Tesisimiz 180 kişi kapasiteli. Buradaki barınma gıda ihtiyaçları giderildi. Ellimizden geldiği kadar hem maddi hem manevi yanlarında olacağız. Kızılay yemekler yapıp getiriyor. Zorlu sürecin hep birlikte üstesinden geleceğiz" dedi.
  OTELLER DEPREMZEDELERE AÇILDI
  Ayrıca Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi tatil beldesindeki otel ve pansiyonlar da depremzedelere tahsis ediliyor. Bölgede yaklaşık bin 500 kişi misafir edilmiş durumda. Kızkalesi muhtarı Murat Kale, "Deprem haberini aldıktan sonra hemen Erdemli Kaymakamlığı ile irtibata geçtik. Bölgemizde bulunan otelleri ve konutları organize ettik. Gelen depremzedeleri buralara yerleştirdik. Battaniye, kıyafet ve gıda desteğine ihtiyacımız var. Burası turistik bölge olduğu için otellerde battaniye bulunmuyor" diye konuştu. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow