hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Silifke Adliyesinde kitap bağış standı kuruldu

  Silifke Adliyesinde kitap bağış standı kuruldu
  expand

  Silifke Adliyesinde kitap bağış standı kuruldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Atike CEYLAN KAÇAR/SİLİFKE (Mersin), (DHA)- ADALET Bakanlığı tarafından 'Kitap İyileştirir' sloganıyla ülke genelinde başlatılan 'Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası' çerçevesinde Mersin'in Silifke Adliyesinde kitap bağış standı kuruldu.
  Kampanyanın açılış programına, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, Silifke Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Korkmaz, Baro Temsilcisi Avukat Onur İslim, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Petek, İlçe Jandarma Komutanı Bülent Keskinsoy, adalet teşkilatı mensupları, ilçe kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
  ÜKitap Bağış Kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, "Ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı ile ulaşılmak istenilen temel amaç, hükümlünün yeniden suç işlemesini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmesini teşvik etmek, mevzuata ve toplumsal kurallara saygılı bir birey olarak ıslah edilmesini sağlamak ve toplumu suça karşı korumaktır. İnfazın bu temel amacı doğrultusunda; ceza infaz kurumlarımızda hükümlü ve tutukluların kendilerini geliştirmeleri, boş zamanlarını etkin bir şekilde kullanmaları amacıyla kütüphaneler bulunmaktadır. Silifke Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanemizde 4 bin civarı kitap bulunmaktadır. Bununla birlikte Silifke Halk Kütüphanesinde bulunan 21 bin civarı kitaptan da hükümlü ve tutuklular faydalanmaktadır. Ceza infaz kurumu kütüphanesindeki kitap sayısının arttırılması için Bakanlığımız tarafından başlatılan kitap bağış kampanyası 15 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecektir. Hükümlü ve tutukluların iyileştirme ve ıslah çalışmaları kapsamında başlatılan bu kampanyanın hayırlı uğurlu olmasını diler, tüm katılımcılara ve kampanyaya katkıda bulunacak olanlara şimdiden teşekkür ederim" dedi. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow