hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Silifke'de kazanlar depremzedeler için kaynıyor

  Silifkede kazanlar depremzedeler için kaynıyor
  expand

  Silifke'de kazanlar depremzedeler için kaynıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet OKUR/SİLİFKE (Mersin), (DHA)- MERSİN'in Silifke ilçesinde yemek kazanları gönüllüler için Kızılay ekipleri, depremzedeler için kaynıyor.

  Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından Mersin'e gelen depremzedeler bölgedeki otellere ve sosyal tesislere yerleştirilmeye devam ediyor. Gönüllü vatandaşlar depremzedelere hem gıda hem de kıyafet desteği sağlıyor. Silifke ilçesinde Mükerrem Toker Aş Evinde Kızılay ve gönüllüler kazanlarda yemek kaynatıp depremzedelere dağıtıyor.
  Silifke Kızılay Şube Başkanı Barbaros Uçar, "Bölgemiz deprem sahasına en yakın bölge olduğundan dolayı insanlar gelmeye başladı. Hepsi bizim misafirimiz. Biz de haberleri alır almaz gerekli, tedbirlerimizi aldık. Silifke Kızılay Aş Evinde depremzedeler için kazanlar kaynıyor. Tüm depremzedelere sıcak yemek desteği vermek için tedbirlerimizi aldık. Kazanlarımızı çıkarttık ve yemek pişirmeye başladık. Halkımızdan İsteğimiz bize destek sağlasınlar. Özellikle kuru gıdaya ihtiyacımız var. Ciddi miktarlarda yemek üretiyoruz" dedi. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow