Tarsuslular Cumhuriyet için yürüdü

Tarsuslular Cumhuriyet için yürüdü
Tarsuslular Cumhuriyet için yürüdü

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS, (DHA)-TARSUS Belediyesi’nin organizesi ile Kaymakamlık önünde toplanan binlerce kişi, ellerinde Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet için yürüdü.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Tarsus Belediyesi tarafından tertip edilen Cumhuriyet Yürüyüşü'ne, kalbi vatan sevgisi ile atan binlerce vatandaş katıldı. Tarsus Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 97’nci yılı kutlamalarına düzenlediği etkinliklerle renk ve coşku kattı. Kutlamaların finalinde 'Cumhuriyet Yürüyüşü' ile birlikte Unesco Evi, Turizm Danışma Bürosu ile Butik Otel'in açılışı gerçekleştirildi.
Belirlenen toplanma yerine iştirak eden CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve eşi Derya Özinç Bozdoğan, CHP İlçe Başkanı Ozan Varal, Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Serhat Servet Dövenci, Tarsus İdman Yurdu taraftarları ve binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla bando ekibinin çaldığı marşlar eşliğinde belirlenen güzergâhta coşku, sevinç ve gururla Cumhuriyet için yürüdü.
Cumhuriyet yürüyüşün ardından Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kentte sürdürebilir turizmin gelişimine yönelik projeleri arasında yer alan Unesco Evi, Turizm Danışma Bürosu ile Butik Otel'in açılışı için Eski Tarsus evlerinin bulunduğu alanda toplanan vatandaşlar saygı duruşunda bulunup hep bir ağızdan İstiklal Marşını söyledi.
Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
"Geriye baktığımızda güç koşullar altında bir devletin, ülkenin bitkin, yılgın, ürkek insanların bir çıkış için ve özgürlüklerine kavuşmak için verdikleri büyük mücadele Kurtuluş Savaşı sonrası meydana gelen en güzel rejim, Cumhuriyet. Kanla, gözyaşıyla, acıyla kazanılan bize altın tepside sunulmayan Cumhuriyet için buradayız. Cumhuriyet’in en önemli değeri nedir biliyor musunuz? Şu an bir aşçının oğlunun, bir tuğla fabrikasında çalışan bir kadının oğlu burada belediye başkanı olarak konuşuyorsa işte Cumhuriyet’in değeri budur. Cumhuriyet özgürlük demektir, Cumhuriyet eşitlik demektir, Cumhuriyet hak demektir en önemlisi Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olmaktır. Bizde Cumhuriyetimizin bize verdiği güç sayesinde kimsesizlerin kimsesi olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu nedenle canı gönülden ellerinizdeki Türk Bayrakları ile Tarsus caddelerini gelincik tarlasına çevirdiğiniz ve Cumhuriyet Yürüyüşümüze iştirak ettiğiniz için, ayrıca Tarsus’a kazandırdığımız Unesco Evi, Turizm Danışma Bürosu ile Butik Otelin açılışlarında yanımızda olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu hizmetlerin hayata geçirilmesinde emek veren herkesi kutluyor saygı ve sevgileri sunuyorum."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS