Aquatlon yarışlarında ter döktüler

Aquatlon yarışlarında ter döktüler

Aquatlon yarışlarında ter döktüler
expand

Aquatlon yarışlarında ter döktüler

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN’de düzenlenen Türkiye Triatlon Federasyonu 2022 Bölgesel Triatlon Ligi Ata Yahşi Sezonu 1'inci etap Aquatlon Yarışları'na yıldız ve genç kategorisindeki sporcular dereceye girmek için büyük mücadale verdi.
Yenişehir’de Nisan ayında düzenlenen Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası Yarışması'ndan dönerken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden genç triatlet Ata Yahşi’nin adının verildiği sezonda Türkiye Triatlon Federasyonu'nca düzenlenen Bölgesel Triatlon Ligi yarışları bu yıl Mersin’de yapıldı. Yenişehir’de bulunan Macit Özcan Spor Tesisleri'nde yapılan aquatlon yarışlarına M1, M2, M3, yıldız ve genç kategorilerinde olmak üzere toplam 86 triatlet katıldı. 86 triatletin 36’sı ise Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına yarıştı. Açık yüzme havuzunda yüzen ardından koşan sporcular dereceye girmek için kıyasıya mücadele ederek, aileleri de çocuklarının heyecanına ortak oldu. 3 Eylül’de yapılan ikinci etap yarışlarına da katılan sporcular Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacak.
Sporlarının aldığı dereceler nedeni ile tebrik eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullan Özyiğit, "Çocuklarımıza ilham vermek ve onları spora teşvik etmek bu tür spor organizasyonlarını gerçekleştirirken bizim başlıca amaçlarımızdan biridir. Geleceğin yıldız triatletleri sporun ilçesinde yetişiyor. Çocuklarımızı kültür ve sanat alanında olduğu gibi spor branşlarında da destekliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada onlarca çocuğumuz yarışlara katılma başarısı gösteriyor. Çocuklarımıza ilham vermek ve onları spora teşvik etmek bu tür spor organizasyonlarını gerçekleştirirken bizim başlıca amaçlarımızdan biridir. Umarım bu çocuklarımız gelecekte ülkemizi yurtdışında da temsil edecek ve başarılı sporcular olacaklar. Bizim de görevimiz onlara imkan sağlamak, destek vermek, yanlarında olmak" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow