hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Özyiğit, STK buluşmalarını sürdürüyor

  Başkan Özyiğit, STK buluşmalarını sürdürüyor
  expand

  Başkan Özyiğit, STK buluşmalarını sürdürüyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MERSİN, (DHA)- YENİŞEHİR Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, hayata geçirdikleri projeleri değerlendirmek ve  görüş alışverişinde bulunmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmalarını sürdürüyor. 
  Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde toplum tüm kesimleriyle bir araya gelerek, 5 yıllık hizmet sürecini değerlendirmeye devam ediyor. Sivil toplum kuruluşları buluşmalarını sürdüren Başkan Özyiğit, gelecek dönem için talep ve önerileri de alıyor. Başkan Özyiğit, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) ziyaret ederek, Başkan Veysel Sarı ve birliğe bağlı odaların başkanlarıyla bir araya geldi. Esnaf temsilcileriyle projelerini paylaşan Başkan Abdullah Özyiğit, yerel esnafın güçlenmesi ve ayakta kalması için emek verdiklerini belirtti. Hayata geçirdikleri Yenişehir Halk Kart ve Yenişehir Çevreci Halk Kart ile sadece yerel esnaflardan alışveriş yapılabildiğini ifade eden Başkan Özyiğit, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve aile bütçelerine katkı sunmak amacıyla aylık 750’lik nakdi destek sağladığımız Yenişehir Halk Kart ve Yenişehirlilerin atıklardan gelir elde ettiği Yenişehir Çevreci Halk Kart projemizde sadece yerel esnaflarımızdan alışveriş yapılabiliyor. Yenişehir Çevreci Halk Kart ile aylık 3 bin TL’ye kadar kazanç sağlanabildiğini gördük. Hem atıkların geri dönüşümünü sağlıyor, hem de aile bütçesine katkı  veriyoruz. Bunun yanı sıra kart sahipleri alışverişlerini yerel esnaflardan yapıyor. Yenişehir’in parası Yenişehir’de kalıyor” dedi.
  'ÖĞRENCİ’YE PROJEMİZDE ESNAFLARIMIZLA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ'
  Öğrenci’YE projesini esnaflarla birlikte yürüttüklerini ifade eden Başkan Özyiğit, “Kentimizde okuyan üniversiteli öğrencilere ücretsiz yemek imkanı sunduğumuz Öğrenci’Ye projesini hayata geçirdik. Şu anda 2 bin üniversiteli gencimize esnaflarımızla destek veriyoruz . Bu projemizle de esnaflarımızla çalışıyoruz. Yenişehir esnafı ile dayanışma içerisinde, öğrencilerimize katkıda bulunuyoruz. Tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum.  Yeni bir balık pazarı daha kuracağız, kısa sürede temelini atacağız. Esnaflarımıza alan açıyoruz, elbette hemşehrilerimize de daha uygun fiyatlarla taze balığa ulaşmalarına imkan sağlıyoruz” diye konuştu.
  'YENİŞEHİR’E SANAYİ SİTESİ KURULMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ'
  Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(ESOB) Başkanı Veysel Sarı ve birliğe bağlı oda başkanlarının öneri ve taleplerini de alan Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de bir sanayi sitesi kurulması ile ilgili konuştu. Özyiğit, “Bu dönemde böyle bir girişimimiz oldu. Ancak Büyükşehir Belediye Meclisince kabul görmedi, yeni dönemde tekrar hazırlığımızı yapacağız. Esnaf odalarımızla birlikte çalışarak, Yenişehir’e sanayi sitesi kurulması için elimizden geleni yapacağız. Alanya Sokağı esnafı da vatandaşlarımız da oradaki çalışmalarımızdan çok memnun kaldı. Esnaflarımızı ziyaretimde gelirlerinin arttığını söylüyorlar, güzel bir yaşam alanı oldu. Alışveriş merkezlerine mahkum değiliz. Bu sokaklarımızın sayısını arttıracağız” ifadesini kullandı. 
  Başkan Abdullah Özyiğit, Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(SMMMO)'nı da ziyaret ederek, SMMMO Başkanı Emin Levent Türkili ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Mali müşavirlerle hayata geçirdikleri projeleri paylaşan Başkan Abdullah Özyiğit, talep ve önerilerini aldı. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow