hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yenişehir Belediyesi kız öğrenci yurdu için kayıtlar başladı

  Yenişehir Belediyesi kız öğrenci yurdu için kayıtlar başladı
  expand

  Yenişehir Belediyesi kız öğrenci yurdu için kayıtlar başladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MERSİN, (DHA)- YENİŞEHİR Belediyesi'nin bu yıl üniversiteli kız öğrencilere barınma hizmeti sunacağı yurt için kayıtlar başladı.
  Yenişehir Belediyesi, 2 üniversite bulunan ilçede öğrencileri yalnız bırakmıyor. 2021 yılında açılan Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’ndan sonra şimdi de sadece kız öğrencilere hizmet verecek Yenişehir Belediyesi Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu açıldı. 50'nci Yıl Mahallesi’ndeki Yenişehir Belediyesi Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda kayıtlar başladı. 78 adet 2+1 ve 18 adet 1+1 daireden oluşan yurtta yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salon, kütüphane, ders çalışma odaları, revir, hobi bahçeleri ile sanat ve spor alanları da bulunuyor. Öğrenciler kayıt işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru süreciyle ilgili detayları öğrenmek için belirlenen telefon numarasını arayabilecek. Kayıtlar ise şahsi olarak yurtta yapılacak. 
  'ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
  Kiraların fahiş fiyatlara ulaştığını ve bu ortamda gençleri yalnız bırakmayacaklarına dikkat çeken Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Gençlerimizin eğitimlerini desteklemek ve onlara daha iyi bir gelecek sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Üniversite eğitimi, gençlerimizin hayatlarının dönüm noktalarından biri. Ancak bu süreç, öğrencilerimiz için zorlayıcı bir hal aldı. Ev kiraları fahiş fiyatlara ulaştı. Biz sosyal demokrat belediyecilikle hareket ediyoruz. Bu ortamda gençlerimiz asla yalnız bırakamayız. Onların sorunu bizim sorunumuz. Amasız, bahanesiz elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Hizmete açtığımız bu yurtlar, genç kızlarımızın güvenli bir ortamda yaşamalarını ve eğitimlerine odaklanmalarını sağlayarak toplumumuzun geleceğini şekillendirme yolunda önemli bir adımdır. Tüm kız öğrencilerimize hayırlı olsun” diye konuştu. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow