hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ali Poyrazoğlu tek kişilik oyunu 'Şıngır Şıngır Beyoğlu'nu Bodrum Kalesi'nde sahneledi

  Ali Poyrazoğlu tek kişilik oyunu Şıngır Şıngır Beyoğlunu Bodrum Kalesinde sahneledi
  expand

  Ali Poyrazoğlu tek kişilik oyunu 'Şıngır Şıngır Beyoğlu'nu Bodrum Kalesi'nde sahneledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MUĞLA, (DHA) - Ünlü tiyatro oyuncusu Ali Poyrazoğlu'nun tek kişilik oyunu 'Şıngır Şıngır Beyoğlu' Bodrum Kalesi'nde sahnelendi.

  Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü'nün organizasyonu ile halka açık olarak gerçekleştirilen Ali Poyrazoğlu'nun tek kişilik doğaçlama oyunu 'Şıngır Şıngır Beyoğlu' dün akşam Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde sahnelendi.

  Usta oyuncu Poyrazoğlu'nun oyununa Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun'un da aralarında olduğu çok sayıda tiyatro sever katıldı. Tiyatro sahnelerinde yarım asırdan fazla bir süreyi geride bırakan Ali Poyrazoğlu'nun sergilediği performans, tiyatro tutkunları tarafından beğeniyle izlendi.

  Doğaçlama Oyunda Hep Birlikte Şarkılar Söylendi

  Poyrazoğlu, gösterimi sırasında 'Karlı Kayın Ormanında' isimli türküsü ile Zeki Müren'in 'Şimdi Uzaklardasın' şarkısını seslendirdi. Zaman zaman seyirciler arasına giren Poyrazoğlu, şarkılarını onlarla söyledi.  Doğaçlama gerçekleşen oyunda Poyrazoğlu, ilk gençlik yıllarında tiyatroya nasıl adım attığını, öğrencilik yıllarını ve sanatçı dostları ile anılarını paylaştı.

  'SANAT VE KÜLTÜR ŞEHRİ BODRUM'

  Tiyatronun yaşayan efsanelerinden olduğunu belirttiği Ali Poyrazoğlu'nun Bodrum'da sahne almasından dolayı memnuniyetini dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, oyun sonunda Poyrazoğlu'na Bodrum halkı adına çiçek takdim ederek şunları söyledi:

  "Sağ olsun bizim davetimizi kırmadı ve bugün aramızda. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bodrum kültür ve sanat şehri, sanatın ve sanatçının olduğu yerde kötülük olmaz. Biz, sanata ve sanatçıya saygıyı Mustafa Kemal Atatürk'ten öğrendik. Bodrum'un daha fazla sanatla, kültürle buluşması için elimizden geleni yapıyoruz."

  'TİYATROYA SAHİP ÇIKIN'

  Ali Poyrazoğlu ise tüm dünyada tiyatro sezonunun açıldığı 1 Ekim günü Bodrum'da sahne almaktan çok mutlu olduğunu ifade edip, "Tiyatroları destekleyin, sahip çıkın; bilet alın, gidin izleyin, takip edin. Yaşamınızı sanatla süsleyin. Hayata meydan okumak için sanatla iç içe olmak gerekiyor” dedi.  

  1.5 saat süren tek perdelik 'Şıngır Şıngır Beyoğlu' isimli oyunun sonunda izleyiciler, Ali Poyrazoğlu'nu uzun süre ayakta alkışladı. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow