hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bodrum Belediyesi'nin Sarı Yaz Kale Konserleri Derya Uluğ ile başladı

  Bodrum Belediyesinin Sarı Yaz Kale Konserleri Derya Uluğ ile başladı
  expand

  Bodrum Belediyesi'nin Sarı Yaz Kale Konserleri Derya Uluğ ile başladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bodrum Belediyesi Sarı Yaz Kale Konserleri başladı. Ücretsiz halk konserlerinin ilkinde Derya Uluğ sahne aldı. Konsere Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve çok sayıda müziksever katıldı.

  Geçtiğimiz temmuz ayında başlayan ve iki etap halinde gerçekleşen ‘Bodrum Belediyesi Kale Konserleri’ dizisinde, Yeşim Salkım, Şevval Sam, Ferhat Göçer, Sakiler, Uzi, Zehra ve Rana gibi ünlü sanatçılar Bodrum Kuzey Hendeği'nde sahne almıştı. Halkın büyük ilgi gösterdiği konserler dizisinin bir yenisi daha Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ve Bodrum’da faaliyet gösteren markaların da sponsorluk desteği ile organize edilen ‘Bodrum Belediyesi Sarı Yaz Kale Konserleri’ Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde yoğun bir katılımın olduğu Derya Uluğ Konseri ile başladı. Derya Uluğ, sevilen şarkılarını sevenleri ile birlikte söyledi.

  Organizasyonun açılış konuşmasını gerçekleştiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “90’lı yıllarda Bodrum’un müzik festivalleri vardı, yaz boyunca Bodrum Kalesi’nde çeşitli ücretsiz konserler olurdu ve bizler bütün aile toplanıp konserlere gelirdik. Sonra bu bir süre devam etti ve ardından kesintiye uğradı. İşte biz o 90’lı yıllardaki güzel atmosferi, o birlikteliği, o kucaklaşmayı tekrar yaşamak için bu yıl yaz boyu ve yaz sonrası ücretsiz konserlerle sizlerle buluşmak istedik. Bodrum’u 12 ay canlı tutmak için çeşitli etkinlikler yapmaya karar verdik.  Çünkü Bodrum zaten yaz kış çok güzel bir yer ve bu sebeple bu etkinliklerin devam etmesi lazım. Özellikle Bodrum’un güzel sarı yazında sizlerle tekrar bu sahnede buluştuğumuz için çok mutluyum" dedi.

  "15 GÜN SÜRECEK BİR YILBAŞI FESTİVALİ PLANLIYORUZ"

  Şu anda Bodrum’da her köşede bir sanat ve kültür faaliyeti yapıldığına dikkat çeken Başkan Aras, “Şimdi büyük bir tiyatro atağı başlatıyoruz. Ekim ayından itibaren her hafta çocuk oyunları da dahil olmak üzere en az 4 oyun sahnelenecek. Ayda 16 oyun sahneleyerek bütün yıl boyunca tiyatroyla sizleri buluşturacağız. Resim sergileri ve sempozyumlar devam ederken müzik de devam edecek. Sokakta müzik yapacağız ve her köşe başında Bodrum'un sanatçıları müzik yapacak. Aynı zamanda 15 günlük bir yılbaşı festivali planlıyoruz. Sokakta eğleneceğiz, alışveriş yapacağız, konserlerimiz olacak"  diye konuştu. Yapılacak etkinlikleri Bodrum yarımadasında bulunan mahallelere de yayacaklarını ifade eden Başkan Aras, “Mumcular’da, Turgutreis’te, Gündoğan’da, Yalıkavak’ta yani her tarafta Bodrum’u sanatla ücretsiz buluşturacağız" dedi.

  BODRUM (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow