Bodrum'da Uluslararası Düğün Çalıştayı yapılacak

Bodrum'da Uluslararası Düğün Çalıştayı yapılacak
Bodrum'da Uluslararası Düğün Çalıştayı yapılacak

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde 16-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Düğün Destinasyonları Çalıştayı öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkanı Kitzia Morales, "Bodrum hem profesyonelliği ile hem de hizmetlerindeki kalite ile oldukça önemli bir destinasyon olacak" derken, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da dünya genelindeki düğün planlamacılarının Bodrum'a gelecek olmasıyla turizm sezonunun 12 aya yayılması açısından önemli bir adım atmış olacaklarını söyledi.

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkanı Kitzia Morales ve beraberindeki heyet, Muğla'nın Bodrum ilçesinde 16-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Düğün Destinasyonları Çalıştayı öncesinde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile dün, basın toplantısı düzenledi. Bodrum Belediye binasındaki toplantıya IADWP Ortak Kurucusu Minty Castilla, IADWP Asya - Avrupa Başkanı Murtaza Kalender, IADWP Bodrum Bölge Başkanı Fatih Öztarakçı, Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, BODER Genel Sekreteri Yiğit Girgin de katıldı.

"TURİZM SEZONUNUN 12 AYA YAYILMASIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ BİR ADIM ATMIŞ OLACAĞIZ"

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras toplantıdaki konuşmasında, "Dünyadaki değeri 300 milyon doların üzerinde olan bir tanıtımın Bodrum'da olmasını çok önemsiyoruz. Son yıllarda Hindistan, İngiltere, ABD başta olmak üzere birçok ülkeden misafir, düğün yerleri için Bodrum'u tercih ediyor. Coğrafyası, iklimi, ulaşımı, tesislerimizin kalitesi, kapasitesi ve sundukları hizmetler bu tür organizasyonlar için ideal bir konumda bulunuyor. Çünkü Bodrum uluslararası ölçeğin çok üstünde bir kent. Time dergisi; Bodrum'u dünyada görülüp, gezilecek destinasyonlar arasında ilk 100'de listeledi. Aynı şekilde yine Travel and Nature dergisi Bodrum'u dünyada ilk 25 destinasyon listesinde, Avrupa'da ise ilk 6 destinasyondan birisi olarak gösterildi. Demek ki bu, Bodrum'un yerel ölçekten çıkıp, daha global bir ölçekte değerlendirilmesi gerektiğini bize gösteriyor. Dünya genelindeki düğün planlamacılarının Bodrum'a gelecek olmasıyla turizm sezonunun 12 aya yayılması açısından ilgili önemli bir adım atmış olacağız. Özellikle; nisan-mayıs ve eylül-ekim gibi bir de düşük sezonlarda yapılacak olan düğünlerle otellerimizde erken istihdam sağlanmış olacak. Gerçekleşecek lojistik hizmetler, çarşı gezileri bölge esnafının kalkınmasıyla Bodrum ekonomisine önemli katkılar sağlanacak. Bu önemli organizasyonun Bodrum için hayırlısı olmasını diliyorum" dedi.

"BODRUM ÖNEMLİ BİR DESTİNASYON OLACAK"

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkanı Kitzia Morales ise düğün turizminde Bodrum'un ve düğün planlamacılarının 2022 yılının yıldızları olacağını söyledi. Morales, "Bu yeni turizm sektörünün aynı zamanda 38 adet yeni ekonomi alanına da hizmet edeceğini düşünüyorum. Bizler bu işe 15 sene önce başladık. 2 bin 500 üyemiz bulunmakta, 100'e yakın da ülke ile çalışmaktayız. Sadece düğünleri değil aynı zamanda destinasyonların da tanıtımlarını yapıyoruz. Bodrum hem profesyonelliği ile hem de hizmetlerindeki kalite ile oldukça önemli bir destinasyon olacak" diye konuştu.

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği Asya - Avrupa Başkanı Murtaza Kalender ve  Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği Bodrum Bölge Başkanı Fatih Öztarakçı da konuşmalarında Belediye Başkanı Aras'la böyle bir etkinliğin içinde olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Fırat AKAY / BODRUM (Muğla), (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS