hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hem meslekleri hem işleri olacak

  Hem meslekleri hem işleri olacak
  expand

  Hem meslekleri hem işleri olacak

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MUĞLA, (DHA) - MARMARİS Belediyesi'nin turizm sektöründe yaşanan ara eleman sorununu çözmek için başlattığı eğitim programı tanışma toplantısı ile başladı. Turizm sektörüne nitelikli eleman kazandırma hedefiyle başlatılan 3 aylık eğitim sonunda sertifika almaya hak kazananlar hem meslek hem iş sahibi olacak.

  Marmaris Belediyesi tarafından ilçe ekonomisinin can damarı turizm sektöründe yaşanan ara eleman sorununa çözüm bulmak ve sektöre nitelikli personel kazandırmak için düzenlenen 'Kat Hizmetleri ve Servis Elemanı Sertifika Programı' tanışma toplantısıyla başladı. Kültür, Sanat ve Turizm Komisyonu'nun önerisi doğrultusunda Marmaris Belediye öncülüğünde Marmaris Ticaret Odası, Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) ile Marmaris Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenecek olan 3 aylık eğitim sonunda sertifika almaya hak kazananlar hem meslek hem iş sahibi olacak. Haftanın 5 günü verilecek kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlere 7 aydan az olmamak üzere istihdam garantisi verilecek.

  'SİZLER BİR İLK OLACAKSINIZ'
  37 kursiyerin başvurduğu eğitimlerle ilgili tanışma toplantısı Armutalan Kültür Merkezi'nde yapıldı. "Kaliteli çalışan kaliteli turist getirir" düşüncesiyle yola çıktıklarını söyleyen Turizm Üst Kurul Üyesi Ali Kansu burada yaptığı konuşmada "Türkiye'de ilk defa bir belediye tarafından böyle bir uygulama yapılıyor. Sizler bir ilk olacaksınız" diye konuştu. Halk Eğitim Müdürü Turgay Kaçar ise ders saatleriyle ilgili bilgi verirken GETOB Müdürü Cahit Sarıbey de kurs sonunda alınacak sertifikanın gerek yurt içi gerekse yurt dışında iş başvurularında önemli bir avantaj olacağını söyledi. Kursiyerler ise açılan kursun kendileri için çok önemli olduğunu belirterek Belediye ve diğer kurumlara teşekkür etti. (DHA)

  FOTOĞRAF

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow