hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kadın Danışma Merkezi hizmet vermeyi sürdürüyor

  Kadın Danışma Merkezi hizmet vermeyi sürdürüyor
  expand

  Kadın Danışma Merkezi hizmet vermeyi sürdürüyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MUĞLA, (DHA) - MUĞLA'nın Marmaris Belediyesi tarafından geçtiğimiz mart ayında hizmete alınan ve psikolojik, hukuki ve sosyal desteğe ihtiyaç duyan kadınların destek aldığı Kadın Danışma Merkezi'nde çalışmalar devam ediyor. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Marmaris'te kadına şiddete dair bir şey olmadığı düşünülebilir. Ama gördük ki Marmaris'te dahi buna ihtiyaç var. Biz de üzerimize düşeni yapıp bu sosyal hizmeti de hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın kadınlara yönelik projelerinden biri olan Kadın Danışma Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen törenle hizmete açıldı. Fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik şiddete uğrayan veya uğrama riski taşıyan kadınlara ve çocuklarına şiddetle mücadele sürecinde sosyal destek sağlayan, hukuksal bilgilendirme yapan ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren merkezde çalışmalar sürüyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 'Fark Yaratan Kadınlar'; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla da Kadın Şiddetine Karşı Toplumsal Farkındalık' başlıklı paneller düzenleyen merkez İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü gibi kurumlarla iş birliği halinde çalışmalar yürüttü.

  Merkezde görevli psikolog tarafından psikolojik danışmanlık hizmeti verilirken ayrıca 'Ergenlik nedir?', 'Öfke Yönetimi, 'Psikososyal Gelişim Evrelerinin Özellikleri' konularında düzenlenen psiko-eğitimlere 30 Temmuz'da başlandı. Bağımlılıklar konusunda yer aldığı hizmetten bugüne kadar 97 danışan faydalandı. Faaliyetler kapsamında baroyla iş birliği sağlanarak, belirlenen 5 gönüllü avukat ile ortak çalışmalara başlanırken hukuki destek ihtiyacı olan danışanlar avukatlık hizmetleri için belirlenen gönüllü avukatlara yönlendirilerek desteklendi.

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Marmaris'te kadına şiddete dair bir şey olmadığı düşünülebilir. Ama gördük ki Marmaris'te dahi buna ihtiyaç var. Biz de üzerimize düşeni yapıp bu sosyal hizmeti de hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow