Marmaris'te sağanak yağmur mesaisi

Marmaris'te sağanak yağmur mesaisi

Marmaris'te sağanak yağmur mesaisi

Marmaris'te sağanak yağmur mesaisi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MUĞLA, (DHA) - MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağmur nedeniyle ekipler gece boyunca mesai yaptı. Ekipler mazgallardan su akışını sağlayarak, olası bu baskınlarını önlemeye çalıştı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da ilçe genelinde denetimler gerçekleştirdi.

Marmaris'te dün gece etkili olan sağanak yağmur nedeniyle Marmaris Belediyesi ekipleri gece boyunca mesai yaptı. 24 saatte metrekareye yaklaşık 109 kilogram yağışın düştüğü ilçede Temizlik İşleri ve Fen İşleri müdürlükleri personeli başta olmak üzere Zabıta, Park ve Bahçeler, Destek Hizmetleri müdürlerinin yanı sıra diğer birimlerin çalışanları sahada görev yaptı.

ÖNCEDEN ALINAN TEDBİRLER YAĞMUR SIRASINDA DA DEVAM ETTİ

Özellikle dere ve kanallarda taşma yaşanmaması için yağmur öncesi tedbirlerini alan ekipler, büzlerinin ağızlarını açmış, mazgal ve ızgara temizliği de yapmıştı. Ekipler yağmur sırasında da ilçe genelinde kontroller gerçekleştirip, yağmurun olumsuz etkilerini en aza indirmek için var gücüyle çalıştı. Mazgal kapaklarını açarak yağmur suyunun daha rahat gitmesini sağlayan ekipler ayrıca biriken yaprak, ağaç dalı ve atıkları da sık sık temizledi. Daha önce yapılan temizlik çalışmaları ve alınan önlemler nedeniyle büyük çaplı bir taşkın yaşanmazken, yaşanan olumsuzluklara da diğer kurumların ekipleriyle koordineli olarak anında müdahale edildi. Hava aydınlanınca da temizlik çalışmaları yoğunlaştırıldı.

BAŞKAN OKTAY SAHADA

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da gece ekiplerle birlikte sahadaydı. Kritik noktalarda yapılan çalışmaları denetleyen Başkan Oktay, birim amirlerinden bilgi aldı. Yapılması gerekenlerle ilgili talimatlarda bulunan Oktay, "Yağmur öncesi kanal ve derelerde temizlik çalışması gerçekleştirmiştik. Bunun sonucu olarak büyük çaplı sıkıntı yaşamadık. Yaşanan olumsuzluklara da anında müdahale edildi. Belediye ekiplerimiz 7/24 nöbette olacak. Hepsine kolaylıklar diliyorum" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber