hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Varto'da toplu taşıma araçları dezenfekte edildi

  Vartoda toplu taşıma araçları dezenfekte edildi
  expand

  Varto'da toplu taşıma araçları dezenfekte edildi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fatih ÇELİK/VARTO(Muş)(DHA)-Muş'un Varto ilçesinde vatandaşların yoğun kullandığı terminal ve taksi durakları ile toplu taşıma araçları belediye ekiplerince dezenfekte edildi.
      Dünyayı etkileyen korona virüs nedeniyle önlemleri artıran Varto Kaymakamlığı ve Varto Belediye Başkanlığı ekipleri, özel kıyafetler giyerek kamu kurum ve kuruluşları dezenfekte ettikten sonra ikinci günde de ilçe merkezinde bulunan terminaller, garajlar ve taksi durakları ile şehir içi ve şehir dışı toplu taşıma araçları ve diğer alanlarda korona virüs, viral enfeksiyon ve salgın hastalıklara karşı ilaçlama yaptı.
      Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ertuğrul Avcı, Belediye olarak vatandaşların sağlığının korunması noktasında gereken önlemlerin alındığını belirtti. Avcı, "İlçedeki kamu kurum ve kuruluşları, işlek yerler, toplu taşıma araçları, akaryakıt istasyonlarını, ücretsiz olarak ilaçlıyoruz. Her gün yapılacak ilaçlama ve dezenfekte işlemleriyle halkımızın sağlığını önemsiyor, oluşabilecek sorunlara karşı önceden müdahale ediyoruz. Temizlik noktasında alarm duruma geçtik. Varto da gerekli tedbirleri alarak bu virüsü bulaştırmadan en kısa sürede ülke olarakta inşallah atlatacağız" diye konuştu.

  FOTOĞRAF

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow