hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sigaraya bırakan belediye işçilerine ödül

  Sigaraya bırakan belediye işçilerine ödül
  expand

  Sigaraya bırakan belediye işçilerine ödül

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-BELEDİYE İş Sendikası Niğde Şubesi ve Altunhisar Belediye Başkanlığı arasında yapılan sözleşme ile sigarayı bırakan belediye işçilerine “Sağlıklı Emekçi” ödülü ile 10 günlük  mükâfat izni ve 750 TL harçlık verilecek.  
  Altunhisar Belediyesi’nde düzenlenen “Sağlıklı Emekçi” ödül törenine Ak Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Belediye –İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca, işçiler ve davetliler katıldı. Belediye İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca, Türkiye’de ilk defa bu tür ödül verildiğini belirterek,  sigarayı bırakan 10 üyeye   “Sağlıklı Emekçi” ödülü verdiklerini söyledi.
  Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı ise, "Kendi arzusu ile bu tür alışkanlıklardan vazgeçen. Doktor raporunu belediyenize teslim eden, personellerimize sağlıklı emekçi ödülü verilmesine, bu kardeşlerimize 10 günlük  mükâfat izni kullandırılmasına ve 750 TL izin harçlığı  verilmesi, önceden bırakmış arkadaşlarımızı da mağdur etmeden bir sefere mahsus aynı haklardan yararlandırılmasına şeklinde sözleşmemiziz imzaladık” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından sigarayı bırakan işçilere . Sağlıklı Emekçi” ödülü verildi.

  FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜ

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow