Niğde'de yenilenen mesire alanları açılıyor

Niğde'de yenilenen mesire alanları açılıyor

Niğde'de yenilenen mesire alanları açılıyor

Niğde'de yenilenen mesire alanları açılıyor

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Adnan ÇELEBİ/NİĞDE,(DHA)- -NİĞDE Belediyesi tarafından yenilenen mesire alanları 7 Ağustos'ta Gebere Barajı'nda çeşitli etkinliklerle birlikte yapılacak törenle açılacak.
Gebere Barajı ve Mandilmos mesire alanlarındaki çalışmalar tamamlanarak resmi açılışa hazır hale getirildi. 7 Ağustos günü saat 12.00'de Gebere Barajı'nda çeşitli etkinliklerle birlikte yapılacak törenin ardından her iki mesire alanı da misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Açılış töreni öncesi 11.00'de belediye önüncne ücretsiz servis kaldırılacak. Açılışa özel olarak çeşitli yiyecek ve içeceklerin ikram edileceği alanda vatandaşlar zipline, dev salıncak, ATV, paintball ve jumping trambolin ile heyecanın doruklarına varabilecek.
Çalışmalar hakkında bilgiler veren Niğde Belediye Başkan Emrah Özdemir, Gebere Barajı ve Mandilmos'ta herkesin çocukluk anısının olduğunu kaydetti. Başkan Özdemir, "Hepinizin bildiği üzere Gebere Barajı Türkiye Cumhuriyeti’nin Anadolu’daki ilk su yapılarından birisi olması bakımından oldukça önemli bir barajdır. Burası artık sizlerin ailenizle eğlenip piknik yapabileceğiniz güvenli bir yer haline geldi. Burada sizlere hizmet etmesi için faaliyete geçirdiğimiz çeşitli spor aktiviteleri ile maceranın doruklarına varacaksınız. Burada barbekülerimiz yapıldı, çocuk parkları yapıldı, çimlendirilme yapıldı, çevresine tel örgüler çekildi. 24 saat kontrol altında olan piknik alanımızda her türlü tedbiri almış durumdayız. Burada bütün ailelerimiz güvenli bir şekilde pikniklerini yapabilecekler. Burada 260 tane piknik masamız var fakat 400 aileye kadar piknik yapma kapasitesi bulunuyor. Tüm bu hizmetler karşılığında buranın temiz tutulması için sembolik bir ücret alacağız. Yenilediğimiz ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz bu mesire alanlarıyla vatandaşlarımız doğayla iç içe sağlıklı ve güzel zamanlar geçirebilecekler" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber