{$ day.Temps.HighTemp $} °

Ordu’da durgun su yarış heyecanı

Ordu’da durgun su yarış heyecanı
Ordu’da durgun su yarış heyecanı

Mustafa KIRLAK/ORDU, (DHA) – ORDU Büyükşehir Belediyesi, Gülyalı ilçesinde hayata geçirdiği Ordu Durgun Su Sporları Merkezi ve Kamp Alanı, ilk sporcularını ağırladı. 13 ilden gelen 27 kulüp ile 187 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışmalarda sporcular kıyasıya mücadele etti.

Bu yıl ilk kez sporcuları ağırlamaya başlayan Ordu Durgun Su Sporları Merkezi ve Kamp Alanı’nda kano ve yelken yarışmaları düzenlendi. 13 ilden 27 kulüp ve 187 sporcunun mücadele ettiği yarışmalara, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı ve çok sayıda sporsever katıldı. Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Alper Cavit Kabakçı tarafından verilen startla başlayan yarışmalarda, sporcular birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Mavi sulardaki mücadeleler ise renkli görüntüleri ortaya çıkarttı.

Yarışmaların sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, açıklamalarda bulundu. Geleceğin sporcularının yetiştirileceğini belirten Güler, “Sıfırdan bir tesis kurarak burayı Ordu’muza, Türkiye’ye ve dünyaya hediye ettik. 13 ilden 27 kulübün 187 sporcusuyla bugün burada büyük bir rekabetle yarışlar düzenlendi. Bu örnek tesiste çok değişik sporlarda yapılacak. Aynı zamanda burası bir kamping sahası. Buradaki karavanlarla da çok güzel bir zenginliği hizmete sokuyoruz. Hem atletizm hem durgun su sporları burada yapılabilecek. Burada geleceğin şampiyonlarını yetiştireceğiz. İnşallah Türkiye’mizden dünya şampiyonları da çıkarırlar diye ümit ediyorum. Tesisimizin resmi açılışını daha sonra yapacağız. Hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

‘DONANIMIYLA BU PARKUR TÜRKİYE’DE TEK’

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı ise, tesisin Türkiye’de tek olduğuna dikkat çekerek, “12 Temmuz 2019’da sayın bakanımızı ziyaret ettiğimizde Ordu’yu su sporlarıyla buluşturmak istediğini, yeni barbaroslar, Piri Reisler çıkartacağını söylemişti. Bizler de çok heyecanlanmıştık, Ordu’yu karış karış gezdik. Durgun su sporları için özellikle buranın çok uygun olduğunu bahsettik. Sayın bakanımızın ortaya koyduğu vizyonla bugün burada ilk yarışımızı gerçekleştirdik. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Burada güzel bir katılım var. Ben tüm katılımcılar adına federasyonumuz adına, camiamız adına sayın bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Gelecek sene yapacağımız şampiyonalarda büyük bir katılım olacağını düşünüyorum. Bu parkur Türkiye’de tek olan bir parkur. Hem parkur hem kayıkhane hem sosyal donatı alanlarıyla Türkiye’de şu an da tek bir parkur. Şehrin içinde en ulaşabilir bir parkur” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS