Ordu’da çocuklara ücretsiz kayak eğitimi

Ordu’da çocuklara ücretsiz kayak eğitimi
Ordu’da çocuklara ücretsiz kayak eğitimi

Mustafa KIRLAK/ORDU, (DHA)- ORDU’da 8-10 yaş arası çocuklar tüm ihtiyaçların Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı kayak eğitimleri ile kayak sporunu öğreniyor. İlk kez kayak sporu ile tanışan çocuklar, aldıkları eğitimlerle ve çeşitli aktivitelerle unutulmaz anlar yaşıyor.  Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Kış sporları ile ilgili Ordu’muz yeni bir çekim merkezi haline gelmek üzere” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ORBEL A.Ş. ve Ordu Kayak Kulübü iş birliğinde Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası’ndaki Türkiye’nin denize en yakın kayak merkezinde 8-10 yaş grubu çocuklara yönelik ücretsiz kayak eğitimi düzenliyor. Alanında uzman antrenörler tarafından verilen eğitimlerle, çocuklar hem kayak yapmayı öğreniyor hem de karda doyumsuz vakit geçiriyor. Eğitimlerin ardından ise çocuklar ve aileleri telesiyej turu da atarak unutulmaz bir gün yaşıyor.

Kayak sporu ile ilk kez tanışmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, kayak yapmanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirttiler. Kayak eğitimlerinin yapılacağı günün öncesinde çok heyecanlandıklarını ve heyecandan uyuyamadıklarını vurgulayan çocuklar, kayağı çok sevdiklerini ve büyüdüklerinde de kayak sporunu devam ettirmek istediklerini ifade ettiler.

‘GENÇ KARDEŞLERİMİZİ SPORA KAZANDIRMAYI ARZU EDİYORUZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çocuklara kayak sporunu tanıtmak ve kayağı sevdirmek amacıyla ücretsiz kayak eğitimleri düzenlediklerini söyledi. Çocukların mutluluğunu kendi mutluluğu olarak gördüğünü ifade eden Başkan Güler, “Kış sporlarını Ordu’muza alıştırmayı ve genç kardeşlerimizi bu spora kazandırmayı arzu ediyoruz. Bu amaçla 8-10 yaş arası 80 öğrencimize kayak eğitimi veriyoruz. Çok yoğun bir ilgi oldu. Çocuklarımızla birlikte ebeveynlerinin taşınması, kayak kıyafetlerinin verilmesi ve eğitimlerini biz karşılıyoruz. Böylece kış sporları ile ilgili Ordu’muz yeni bir çekim merkezi haline gelmek üzere. Bu yoğun ilgiyle birlikte başta Çambaşı Yayla’mız olmak üzere birçok yaylamızda kış turizmi aktif hale geldi. Bu konuda gençlerimizi ve çocuklarımızı canlı tutarak kış sporlarına hazırlamak istiyoruz. Verilen eğitimlerde hem çocuklarımızın hem de ailelerimizin mutlu olduğunu görüyoruz, bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

Öte yandan kursa katılan çocukların aileleri ise, verilen hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS