ANALİG Basketbol Grup Müsabakaları tamamlandı

ANALİG Basketbol Grup Müsabakaları tamamlandı
ANALİG Basketbol Grup Müsabakaları tamamlandı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Akdeniz Grubu Basketbol Grup Müsabakaları, Osmaniye'de gerçekleştirilen müsabakalarla tamamlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Tosyalı Spor Salonlarında iki gün süreli gerçekleştirilen müsabakaları 9 ilden kız ve erkek olmak üzere 18 takımın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Osmaniye, Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin, Kahramanmaraş ve Karaman illerinden 200 sporcunun katılım gösterdiği üçer grup şeklinde oynan Basketbol Anadolu Yıldızlar Ligi müsabakaları büyük heyecana sahne oldu.

Kızlar ve erkekler kategorisinde gruplarında ilk iki sırayı elde eden il takımları çeyrek finale çıkma hakkı kazandı. Kız kategorisinde çeyrek finale çıkmaya hak kazanan il takımları; Isparta, Mersin, Antalya, Adana, Kahramanmaraş ve Karaman oldu. Erkek kategorisinde ise Adana, Hatay, Isparta, Burdur, Mersin ve Osmaniye takımları çeyrek finale çıkma hakkı kazandı.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, tamamlanan grup müsabakalarının ardından gerçekleştirilen ödül törenine katılarak derece elde eden takımlara madalya, başarı belgesi ve dereceye giremeyen takımlara katılım belgesi takdim etti.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS