hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Funda Arar ve Turgay Başyayla’dan Cumhuriyet Konseri

  Funda Arar ve Turgay Başyayla’dan Cumhuriyet Konseri
  expand

  Funda Arar ve Turgay Başyayla’dan Cumhuriyet Konseri

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Belediyesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde, Türk Halk Müziğinin usta sanatçısı Turgay Başyayla ve pop müziğin güçlü sesi Funda Arar sahne aldı.
  Masal Park yanı fuar alanında düzenlenen konsere on binlerce kişi katıldı. Konseri izlemek isteyen vatandaşlar saatler öncesinden alanını doldurdu. Konser alanına gelen binlerce kişiye Osmaniye Belediyesi tarafından bayrak dağıtıldı.
  Açılış konuşmasında coşku dolu kalabalığa seslenen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Bu vatanı, 1071’den bugüne Sultan Alparslan’dan, Fatih Sultan Mehmet’e, Fatih Sultan Mehmet’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar bu toprakları bizlere yurt etmekte önderlik etmiş olan bütün devlet büyüklerimizin önünde saygıyla, minnetle eğiliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti nasıl kuruldu, nasıl bir mücadele verildi ve bugünlere nasıl gelindi. Bunu hepimiz biliyoruz. Bugün bile bu topraklar üzerinde gözü olan mihraklar var. Hiçbir zaman için şunu unutmasınlar, Türkiye ile uğraşanlara dâhili ve harici olan herkese Osmaniye’den, Amanosların ve Türkmen dağının eteklerinden sesleniyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar asla bu vatanı bölemeyecekler. Buna müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.
  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ise “Cumhuriyet Bayramı konserine hoş geldiniz. Şehitler diyarı, vatan aşığı Osmaniyem, bu vatan kolay elde edilmedi. Çok çile çekildi, çok şehit verildi ama bu vatan verilmedi. Asla da verilmeyecektir. Yiğit Osmaniyemizin vatan evlatları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.
  Funda Arar ve Turgay Başyayla’nın verdiği dev konserler sonunda sanatçılara Vali Yılmaz ve Başkan Kara, hediye takdiminde bulundu. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen konserde Funda Arar ve Turgay Başyayla, Osmaniye’de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkan Kadir Kara’ya Osmaniyelilerle buluşturduğu için teşekkür ettiler.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow