hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  OKÜ’de akademik performans ve biniş giyme töreni

  OKÜ’de akademik performans ve biniş giyme töreni
  expand

  OKÜ’de akademik performans ve biniş giyme töreni

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) -OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ) akademik performans ve biniş giyme töreni yapıldı. 15 Temmuz Şehitler Amfisinde ki programda üniversitenin bir yıllık faaliyetleri ve projeleri de anlatıldı.
  Programın başında, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Araştırma Görevlisi Ahmet Kokmaz ve Müzik Bölümü öğrencisi Mehmet Tekin müzik dinletisi sundu. Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, konuşmasında üniversite olarak başarı grafiğini hep daha ileriye taşımayı temel hedefleri olarak gördüklerini ifade etti. Uzun, “Üniversitemiz akademik başarı çıtasını her geçen gün artırmaktadır. Hiç şüphesiz bu başarıya akademik çalışanlarımızın gayretleri neticesinde ulaşılmıştır. Öncelikle akademik unvan alan öğretim üyelerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Biliyoruz ki öğretim elemanlarımız üst düzey akademik çalışma ve yayınlar gerçekleştirmektedir ve gerçekleştirmeye de devam edeceklerdir. Bugün burada patenti yayınlanmış olan TÜBİTAK Ar-Ge projelerini başarıyla sonuçlandıran ve Art and Humanities İndex’te yayın yapan Hocalarımızı tebrik etmek için de bir araya geldik. Bir kez daha onları bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Diğer kategorilerde yayın yapan arkadaşlarımızı da tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum" dedi.
  Vali Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Üniversitemiz ne kadar güzel çalışır, ne kadar güzel başarılara imza atarsa biz de o kadar gurur duyacağız. Her zaman yanınızdayız ve olmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu. Vali Yılmaz sözlerinin devamında Üniversitelerin bilgi birikimlerini, tecrübelerini alana yansıtmaları gerektiğini de ifade ederek, “Akademisyenliğin sadece öğrenci yetiştirmekten ibaret olmadığını düşünüyorum. Eğer sizler bu tecrübelerinizi yönetimle, ilin sosyal kurumları, sivil toplum kuruluşları, Valilik, İl müdürlükleri ve sivil vatandaşları ile paylaşırsanız ve bunu birlikte alana ne kadar yansıtırsak, çok güzel sonuçlar elde edeceğimize, bu birikim ve tecrübenin faydasını göreceğimize inanıyorum. Çok daha fazla işbirliği yapmalıyız.”dedi.
  Vali Yılmaz, sözlerinin devamında, bir ülkenin en büyük gücünün yetişmiş, kaliteli, karakter sahibi insan gücü olduğunu belirterek, “Sizler ülkenin geleceğinin güçlü olmasında, büyük olmasında çok büyük rol oynayacaksınız. Gelecek gençlerimizin elindedir, gençler kendilerini ne kadar iyi yetiştirirler, kendilerini bu ülkenin geleceğine ne kadar adarlarsa Ülkemiz o kadar başarılı olacaktır.”diye konuştu. Vali Yılmaz, OKÜ’de Tıp Fakültesi kurulması için görüşmeler yaptıklarını da ifade ederek, bu konuda sonuç alınırsa kaliteli sağlık hizmetinin Osmaniyeli hemşerilerimize ulaştırılmasında çok büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade etti. Vali Yılmaz, sözlerinin sonunda “Üniversitemizle gurur duyuyorum. Bu dönemde başarılı çalışmalar yapan herkesi kutluyorum.”diyerek sözlerine son verdi.
  Konuşmaların ardından Vali Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, akademisyenlere teşekkür belgelerini ve ödüllerini takdim ettiler. (DHA)
  FOTOĞRAFLI  

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow