Osmaniye'de gençler, iyilikte yarıştı

Osmaniye'de gençler, iyilikte yarıştı
Osmaniye'de gençler, iyilikte yarıştı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi tarafından, gençler arasında ve toplumda gönüllülük bilincini; iyilik kültürünü, insan, doğa ve hayvan sevgisini, temiz ve yaşanabilir bir çevre anlayışını, yardımlaşma, saygı ve sevgi değerlerini yaygınlaştırmak amacıyla "Gençler iyilikte yarışıyor" sloganı ile "İyilik oryantiringi" gerçekleştirildi.

Osmaniye Gençlik Merkezinde İl Müdürü Mustafa Loğoğlu tarafından başlatılan yarışmada, 10 ayrı ekipten oluşan Gençlik Merkezi üyesi 100 genç, kendilerine verilen 10 görevi sırası ile en kısa sürede gerçekleştirmek üzere yarıştı.

Müdür Loğoğlu konuşmasında, "İyiliği bir yaşam tarzı olarak benimsemiş öncü ve örnek olacak gençlerle bir arada olmak geleceğe dair var olan ümitlerimizi daha da perçinlemiştir. Gençlik Merkezimizin yanı sıra İl Müdürlüğümüzün tüm tesis ve imkânları ile hizmetinizdeyiz. Hayata Değer Katan ve katılmak ile sıralamanın en üst basamağında olan siz gençleri bir kez daha tebrik ediyor, iyilik yolunda yaptığınız çalışmalarda, bu etkinlikte başarılar diliyorum" dedi.

İlk görev olarak Gençlik Merkezi bahçesine ağaç diken gençler, ardından semt pazarında bez torba dağıtımı, esnafa yardım, çarşı merkezinde çocuklara balon dağıtımı, yaya önceliği, çevre temizliği, mavi kapak toplama, Dr. Devlet Bahçeli Bulvarları etaplarında sokak hayvanlarını besleme etkinliklerinin ardından son görev olarak da yaşlı ve hasta ziyaretlerinde bulundular.

Etkinlik sonunda tüm ekipler verilen görevleri kendilerine verilen süre içerisinde tamamlamayı başarırken, birinci Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi, ikinci Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve üçüncü ise Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden katılan gençler oldu. İyilik Oryantiringinde 1. olan Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Liseli gençler Şanlıurfa Kültür Gezisine katılmaya hak kazandı.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS