Polis, servis şoförleri ve öğrencileri uyardı

Polis, servis şoförleri ve öğrencileri uyardı
Polis, servis şoförleri ve öğrencileri uyardı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMNAİYE İl Emniyet Müdürlüğü Toplumlum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, servis araç şoförlerini öğrencileri, uyması ve bilmesi gereken kurallar hakkında broşür dağıtarak uyardı. Salih Bahçeli İlkokulu önünde çalışma yapan ekipler, servis şoförlerine 'Okul taşıtlarında aranan şartlar', 'Servis şoförü ve rehber personel ile ilgili bilinmesi gerekenler', 'Öğrencilerin uyması gereken kurallar' ve 'Velilerin Bilmesi Gerekenler' konularının ayrıntılı olarak anlatıldığı broşürlerden dağıttı.

Öğrencilere okul taşıtı beklerken aracın duracağı yerden en az 5 adım ve yayalara tahsis edilmiş alanlarda beklemelerini isteyen polisler, ayrıca araca binmek için koşmamalarını ve araç tam olarak durmadan araca binmeye çalışmamalarını ve emniyet kemerlerinin mutlaka takılı olmasını istediler.

Öğrencileri internetten tanımadıkları kişilerin kameralı sohbet istek mesajlarına cevap vermemeleri noktasında ikaz eden ekipler, web kameralı sohbetlerde yapılan tüm görüşmelerin sesli ve görüntülü olarak görüşülen kişi tarafından çok kolay kaydedilebilir olduğu ve kaydedilen görüntülerin kötü niyetli kişiler tarafından zarar verecek şekilde kullanılabileceği uyarısında bulundular. Ayrıca, sanal ortamda arkadaşları bile olsa kendisinin ve ailesinin özel hayatı ile ilgili fotoğraf ve görüntüleri paylaşmamalarını istediler. Broşürlü uyarı çalışmalarının ilerleyen günlerde, il genelindeki tüm okul önlerinde yapılacağı kaydedildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS