hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En güzel Laz Böreği yarışması düzenledi

  En güzel Laz Böreği yarışması düzenledi
  expand

  En güzel Laz Böreği yarışması düzenledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adem AKATİN/ARDEŞEN (Rize), (DHA) - DOĞU Karadeniz’in meşhur tatlısı Laz Böreği için yarışma düzenlendi. ‘En Güzel Laz Böreğini Ben Yaparım’ sloganıyla düzenlenen yarışma ilgi gördü. 

  Ardeşen Belediyesinin bu yıl 1.’sini organize ettiği Laz böreği yarışmasında en leziz Laz böreği seçildi. 20 kişinin katıldığı yarışmada laz börekleri görsel, sunum ve tadım kategorilerinde yarıştı. Pandemi dolayısıyla evde hazırlanıp getirilen Laz börekleri jüriye sunuldu. Yapılan yarışmaya jüri olarak Türkiye Aşçılık ve Pastacılık Kurul Üyesi Eğitmen Şef Saadet Güngör, Türkiye Aşçılık Federasyonu Kurucu Üyesi Şef Sabahattin Okumuşoğlu, RTEÜ Ardeşen Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Araştırma Görevlisi Gökhan Onat ve Çok Gezen Gurme Akif Budak katıldı. Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ile davetlilerin izlediği yarışmada laz böreklerini değerlendiren jüri üyeleri sonuçları açıkladı.

  Yarışmada 1'inci Hanife Kepenek, 2'inci Havva Hatipoğlu, 3'üncü ise Nuriye Kal'ın yaptığı laz böreği oldu. Dereceye girenlere altın hediye edildi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow