Başkan Altuğ üyelere istihdam seferberliğini anlatıyor

Başkan Altuğ üyelere istihdam seferberliğini anlatıyor
Başkan Altuğ üyelere istihdam seferberliğini anlatıyor

Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)- SAKARYA Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyeleri, İstihdam Seferberliği 2019 teşvik paketi kapsamında üyeleri ziyaret ederek bilgilendirmede bulundu.

İstihdam Seferberliği 2019 teşvik paketi ile ilgili kamuoyu ve üyelerin bilgilendirilmesi konusunda hassasiyet gösteren Başkan Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyeleri, seferberlik kapsamında gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, istihdam maliyetlerinin azaltılması ve rekabet gücünün arttırılması noktasında sağlanan destek ve teşvikleri anlatıyor. Ekonomide, ticarette, üretim ve işsizlikle mücadelede yeniden başlatılan istihdam seferberliğinin getirdiği destek ve teşvikler konusunda bilgiler verilirken, işletme sahiplerinden sektörleri ile ilgili öneriler dinlendi. Akgün Altuğ, firma sahibi Tunç Özüuğurlu’yu istihdam seferberliği kapsamında teşviklerden faydalanarak istihdam sağlamasından dolayı tebrik etti.

Başkan Altuğ, "Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda işsizlik oranının istenilen seviyelere düşürülmesi için müteşebbis sayısının artması ve müteşebbislerin devlet ve özel sektör tarafından desteklenerek kalıcı olması ve ileriki kuşaklara aktarılabilen büyük şirketler konumuna gelebilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu gaye ile kamu kurum ve kuruluşları devlet teşvikleri, hibe ve destekler, bürokrasinin azaltılması gibi uygulamalar ile girişimcilerimizin yanında yer alırken, sivil toplum kuruluşları olarak bizler de üyelerimizin doğru bilgiye doğru zamanda ulaşarak yatırımlarını ve istihdamlarını artırmaları için gayret ediyoruz. Üyelerimizin bu teşvik paketinden faydalanmaları ve bu fırsatı değerlendirmeleri bizler için bu anlamda önemli." dedi.


 

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS