OMÜ, YEDAŞ iş birliği protokolü imzaladı

OMÜ, YEDAŞ iş birliği protokolü imzaladı

OMÜ, YEDAŞ iş birliği protokolü imzaladı

OMÜ, YEDAŞ iş birliği protokolü imzaladı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mustafa İNAN,/SAMSUN, (DHA) -SAMSUN'da Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), Ondokuzmayıs Üniversitesi ile birlikte Arge Maraton programı için işbirliği protokolü imzalandı.

Ar-Ge maraton programı kapsamında; YEDAŞ, hizmet bölgesinde yer alan 5 ilde 19 Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi işbirliği ile elektrik dağıtım sektöründe inovasyona yer veriyor. OMÜ Rektörlük binasında düzenlenen programda, YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora ile OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, birlikte Arge Maraton'u için işbirliği protokolü imzalandı.  

'KATKI SAĞLAYAN İŞBİRLİKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ'

YEDAŞ gibi bir kuruluş ile çalışmaktan gelecek açısından, bir vizyon oluşturmak açısından son derece mutlu olduklarını ifade eden Rektör Ünal, "Üniversitenin yapısı itibariyle bizim özellikle arzu ettiğimiz şey bölgede katkı sağlayan, bölgenin üretimine, refahına yada gelecek vizyonuna katkı sağlayabilecek işbirliklerini önemsiyoruz. Sonraki süreç içerisinde de belli alanlarda çalışma ihtiyacı ortaya çıkarsa söz konusu olan protokol çerçevesinde bizleri mutlu edecektir" dedi.

'ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ ARTACAK'

YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora da, "Bizler YEDAŞ olarak önemli bir kamu hizmeti görüyoruz. Bunu özel şirketleriyle görüyoruz. Tabiki Ar-Ge'nin önemini artık herkes biliyor. Bu konuda bizimde cevaplamamız, nasıl geliştirebiliriz. Bölgeye sadece bu elektrik dağıtımını yapmak değil, bir sosyal sorumluluk olarak bölgeye diğer katkı olarak neler yapabiliriz gibi bir çok faaliyetlerimiz var. Buda onlardan birtanesi olarak inşallah hayata geçireceğiz. Bu protokol ile beraber üniversite sanayi işbirliği artacak ve enerjide yenilikçi projelere yön verilecektir" diye konuştu

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber