hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde 'Ulusal Tiyatro Festivali'

  Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Ulusal Tiyatro Festivali
  expand

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde 'Ulusal Tiyatro Festivali'

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Berk Can DERECİ/SAMSUN,(DHA) - SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (OMÜTİT) tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen ‘Ulusal Tiyatro Festivali’ bu yıl da Güzel Sanatlar Fakültesi Kampüsü OMÜ Sahnesi’nde ücretsiz olarak seyircisiyle buluşuyor.

  OMÜTİT Mezunlar Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Sadiye Doğan, bu yıl 27’ncisi düzenlenen festivalin, hibrit eğitimin sürdüğü ve öğrencilerin uzaktan eğitime geçmesiyle, birçok tiyatro topluluğunun faaliyetlerine ara vermesine rağmen yapılmasının önemine değindi. Hem ev sahibi üniversitenin hem de davetli olarak festivale katılan üniversite öğrencilerinin katılım göstermesinin bu çok eski ve köklü festivalin tüm yurtta prestiji açısından önemli göstergelerinden biri olduğunu dile getiren Doğan, “Festivalin diğer önemli yanı ahde vefa açısından OMÜTİT’İN kurucu üyelerinden 2021 yılında vefat eden Hüseyin Ayçiçek adına düzenlenmesidir. 04 Haziran tarihine kadar düzenlenen festivale, Doğuş Üniversitesi, Trabzon Tiyatro Trafik, Başkent Üniversitesi, Neros Akademi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve OMÜTİT Mezunları oyunlarıyla katılıyor” dedi.

  Öğrencilikleri sürerken Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğunda görev almış, üniversiteden mezun olduktan sonra da bir araya gelerek ‘Fanus’ adlı oyunla ilk kez 2018’de sahneye çıkan OMÜTİT Mezunlar Ekibi de, bu yıl festivalde yerini aldı. Fanus oyunundan sonra çalışmalara devam eden ekip, Zeus, Bir Zaman Tiyatro, Ay Işığında Şamata oyunlarını hem festival kapsamında hem de turnelerde sergiledi. İstanbul, Ankara ve Samsun’da grup oluşturan ‘OMÜTİT Mezunları’  bu yıl, Samsun ekibinin hazırladığı ‘Bir Daha Çal Sam’ adlı iki perdelik komedi türündeki oyunla seyircisiyle buluştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow