hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsun Adli Tıp hazır hale getirilecek

  Samsun Adli Tıp hazır hale getirilecek
  expand

  Samsun Adli Tıp hazır hale getirilecek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İbrahim CANBULAT/SAMSUN,(DHA) - SAMSUN Adli Tıp Kurumu'nun yer sorunu çözüldü. Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte Adli Tıp Kurumu’nun hizmet vermesi için kiralanan eski hastane binası, tadilat yapılarak kısa sürede kuruma uygun hale getirilecek

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte Adli Tıp Kurumu’nun hizmet vermesi için gerekli olan kurum binası temini için özel bir çalışma yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanan İlkadım ilçesindeki eski özel hastane binasının hızla tadilatı yapılarak kuruma hazır hale getirelecek. Proje sürecinin tamamlanmasının ardından tadilat süreci başlayacak.

  ‘2 AYDA ÇALIŞMAYI TAMAMLAMAYI PLANLIYORUZ’

  Adli Tıp Kurumu çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Ticaret Bakanımız ve Samsun Milletvekilimiz Mehmet Muş’un bu konuda büyük gayretleri var. Biz de o gayrete destek olduk. Eski özel hastane binasını kiraladık, şuanda proje üzerinde çalışıyoruz. Orayı hemen Adli Tıp işlerliğini kazanacak şekilde projelendireceğiz. 2 ay içinde orada Adli Tıp Kurumu’nun açılmasını sağlamak istiyoruz. Bu arada Adli Tıp oraya geçici olarak taşınacak. Asıl kurum binası için Cezaevi Yolu üzerinde 10 dönüm alanı da biz vermiştik” diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow