hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsun'da depremzede çocuklara psikososyal destek

  Samsunda depremzede çocuklara psikososyal destek
  expand

  Samsun'da depremzede çocuklara psikososyal destek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin ardından Samsun’a giden depremzede ailelere yönelik psikososyal destek veriliyor. Özellikle çocuklarla yakından ilgilenen ekipler, onlarla oyunlar oynayarak yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmaya çalışıyor.
  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenerek Samsun’a giden ailelere uzman ekipler eşliğinde psikososyal destekler veriliyor. Özellikle depremzede çocuklara, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü'nde uzman psikolojik danışman, klinik psikolog, çocuk gelişim uzmanı ve sosyal hizmet uzmanlarının katılımıyla tiyatro gösterisi, resim ve oyun etkinlikleri ile terapi çalışmaları düzenleniyor.
  Depremden etkilenen çocukların travma sürecini uzmanlar eşliğinden yapılan destekle hızlı bir şekilde geride bırakmalarını hedeflediklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Depremden etkilenen çocuklarımızın travma yaşadıklarını ve psikolojik olarak etkilendiklerini gördük. Çocuklarımızın yaşadıkları travmaları sağlıklı ve hızlı bir şekilde atlatabilmeleri çok büyük önem arz ediyor. Onların bu sürecini bir an önce atlatıp, tekrar normal hayata dönmelerini sağlamak için Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde terapi çalışmaları ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz” dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow