Türkiye’nin gelecek vizyon çalıştayı Şanlıurfa’da yapıldı

Türkiye’nin gelecek vizyon çalıştayı Şanlıurfa’da yapıldı
Türkiye’nin gelecek vizyon çalıştayı Şanlıurfa’da yapıldı

Ömer ŞULUL/ŞANLIURFA, (DHA) - CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı Mehmet Uçum, Şanlıurfa’da gerçekleştirilen “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değerlendirmesi ve Türkiye’nin Gelecek Vizyonuna Katkıları” konulu çalıştaya katıldı.

Sivil Dayanışma Plaformunca "Yeni Dünya Düzeninde Türkiye İçin Riskler ve Fırsatlar" projesi kapsamında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, başkanlığında  "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değerlendirmesi ve Türkiye’nin Gelecek Vizyonuna Katkıları" adlı çalıştay bir otelde gerçekleşti. Toplantıya kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Yeni hükümet sistemiyle birlikte toplumun farklı kesimleriyle birlikte ortak bir payda oluşturmak, tartışmak ve bunun için sivil bir altyapı zemini oluşması amacıyla düzenlen çatıştayda Türkiye'nin yeni hükümet sistemiyle birlikte sivil toplumun demokratik karar alma ve politika belirleme süreçlerinin bir parçası olma vizyonunu hayata geçirilmesi ön görülüyor.

Düzenlenen çalıştayda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değerlendirmesi ve Türkiye’nin Gelecek Vizyonuna Katkıları” konu başlıklı, Medipol Üniversitersi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kerem Alkin ise “Türkiye’nin Küresel ve Bölgesel Ekonomi-Politikte ‘Oyun Kurucu’ Rolü ve Dünya Ekonomisinde Yapısal Değişim” konu başlıklı sunum yaptı. Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan, Cumhurbaşkanı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Eski Meclis başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Araştırmacı Yazar İdris Kardaş ve şehrin farklı kesimlerinden akademisyenlerinin, sivil toplum temsilcilerinin, kanaat önderlerinin, yazar ve aktivistlerinin katıldığı toplantıda, konu başlıkları etrafında tartışılıp sorunlar, öneriler ve fırsatlar ön plana çıkarıldı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS