hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Silopili çocuklar jimnastik ile tanıştı

  Silopili çocuklar jimnastik ile tanıştı
  expand

  Silopili çocuklar jimnastik ile tanıştı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ (Şırnak),(DHA)- ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinde, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ilçede açılan jimnastik kursu, büyük ilgi gördü. Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Öner Akdan, “İlçemizde ilk defa bu kurs salonumuzda yapılmaya başladı. 20 öğrencimizle hafta içi ve hafta sonu eğitimler veriyoruz. Milli takım düzeyinde sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
  Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü’nce okullarda yapılan yetenek taramasının ardından, ihtiyaç duyulan kursların açılmasına başlandı. Öğrencilerin yeteneklerine göre belirlenen kurslardan biri de, jimnastik oldu. İlçede açılan jimnastik kursuna öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi. Hafta içi ve hafta sonu hizmet veren kursa 20 öğrenci katılırken, kayıtların devam ettiği kurs için ilk etapta 7 ile 9 yaş grupları arasında öğrenci alındı. Talep üzerine 4 ile 6 yaş grubu öğrencilerin eğitimine de başlanacak. Jimnastiğe katılan öğrencilerin bedensel ve fiziksel eğitimlerin yanı sıra, sosyalleşmelerine de katkı sunuluyor.
  İlçede ilk kez jimnastik kursunun açıldığını ifade eden Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Öner Akdan, “Yetenek taraması sonucunda başarılı olan öğrencilerimizi salonumuza davet ederek yeni bir alan oluşturup jimnastik kursları vermeye başladık. İlçemizde ilk defa bu kurs salonumuzda yapılmaya başladı. 20 öğrencimizle hafta içi ve hafta sonu eğitimler veriyoruz. Milli takım düzeyinde sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
  Öğrencilere eğitim veren Artistik Jimnastik Antrenörü Özgür Adlım, velililerin de bu durumdan memnun olduğunu ifade ederek, kursta öğrencilerin eğlenerek, fiziksel gelişimleri ve sosyalleşmelerini sağladıklarını söyledi.
  Jimnastik kursuna katılan Hividar Algım, “Televizyonlarda jimnastik hareketleri görüyordum. Silopi’de jimnastik kursu olmadığı için yapamıyordum ama şimdi açıldı. Arkadaşlarımla birlikte çok eğleniyoruz” dedi.
  Havvanur Utaş ise, sabahları okula gittiğini ve çıkışta hızlı bir şekilde koşarak jimnastik kursuna katıldığı söyledi.(DHA)
  FOTOĞRAFLI

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow