Bakanlıktan STSO'ya TÜDEMSAŞ güvencesi

Bakanlıktan STSO'ya TÜDEMSAŞ güvencesi
Bakanlıktan STSO'ya TÜDEMSAŞ güvencesi

SİVAS, (DHA) - ANKARA’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, TÜDEMSAŞ’ın kapatılması yada küçültülmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, fabrika kapasitesinin arttırılacağını söyledi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler'den oluşan heyet ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Eskişehir’de bulunan Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ), Sakarya’da bulunan Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ) ve Sivas’ta bulunan Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş. (TÜDEMSAŞ) için 3 ilin sanayi ve ticaret odaları tarafından hazırlanan dosya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na verildi. 
STSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, TÜDEMSAŞ’ın Sivas için önemine değinerek, yaşanacak küçültme yada kapatmanın şehrin ekonomisine vereceği zararı aktardı.
Başkan Eken, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)’na bağlı işletmelerden Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş.’nin birleştirilmesi suretiyle Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi’nin (TÜRASAŞ) kurulma nedenleri hakkında bilgi verdi. Bakanımız; bu birleştirme mevcut fabrikaların kapatılacağı yada küçültüleceği gibi bir planlama yok. Sivaslılar gönlünü ferah tutsun, TÜDEMSAŞ’ın kapasitesinin arttırılacağını söyledi. TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar da toplantımızda bulundu ve kendisiyle de konuyu ayrıntılı görüştük" diye konuştu. 
Başkan Eken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ettiğini belirterek, "Biz, oda başkanları olarak ilimizdeki ekonomiyi doğrudan ilgilendiren bu konuda yönetimde olursak kamuoyunu daha ayrıntılı bilgilendireceğimizi ifade ederek Bakanımızda TÜRASAŞ yönetiminde yer almayı talep ettik. Kendisi de konu hakkında değerlendirme yapacaklarını söyledi. Bakan Karaismailoğlu da konuyu değerlendireceklerini ifade etti" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS