Bankaların genel müdürleri Sivas esnafını dinledi

Bankaların genel müdürleri Sivas esnafını dinledi
Bankaların genel müdürleri Sivas esnafını dinledi

SİVAS, (DHA) -  SİVAS'ta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen "Türkiye için Değişim Başlıyor: Sivas İş Dünyası Buluşması" için kente gelen banka genel müdürleri, kent esnafının sorunlarını dinleyerek anında çözüm üretti. 

"Türkiye için Değişim Başlıyor: Sivas İş Dünyası Buluşması" programı kapsamında Sivas’a gelen Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanı, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası genel müdürleri ve yöneticileri, esnaf, tüccar ve sanayicilerimizin talep ve beklentilerini dinleyerek çözüm üretti. Programda konuşan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, banka müdürlerine teşekkür ederek, 'Üyelerimiz açısından faydalı bir program oldu" dedi.


'SİVAS’IN ESNAFI DÜRÜSTTÜR, MERTTİR'


Programda kurulan odalarda üyelerin ikili görüşme yaparak sorun ve sıkıntılarını dile getirdiğini ifade eden Eken, "Sizlerin buraya gelip sorun ve sıkıntılarımız dinlemeniz, iş dünyamıza güven vermektedir. Buradaki üyelerimizin sıkıntıları için hepiniz burada talimat veriyorsunuz. Şunu her zaman söylüyorum; Sivas’ın esnafı gerçekten dürüsttür, gerçekten merttir. Üyelerimize, bankalar hak ettiği desteği vermeye başladı. 2019’da bunu yavaş yavaş kamu bankalarından görünce rahatladık. Özel bankalarımızdan da aynı desteği bekliyoruz. Özel bankalarımız esnaf ve tüccarımıza yüzde 35-40 oranında faizle para verdi, yüzde 15 parayı kapatmak için istediler. O dönemde yine kamu bankalarımız biz sizin arkanızdayız dediler, şimdi yine sizin arkanızdayız diyorsunuz. Aynı desteği özel bankalarımızdan da bekliyoruz. Buradaki arkadaşlar sizlere taleplerini söylediler. Kısaca bende söyleyeyim. Komisyon oranlarının düşürülmesi, faiz oranlarının düşürülmesi, güncellemelerin yapılması. Özellikle banka eksper firmalarının 10 milyon yerine 5 milyon ile belirlenmesi üyelerimizi sıkıntıya düşürüyor. Bu konularda hakkaniyetli davranılmasını bekliyoruz" dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) olarak her zaman Sivaslı esnaf, tüccar ve sanayicinin yanında olduklarını belirten Eken, "Üyelerimizin sorun ve sıkıntılarını ilgili mercilere ulaştırıyoruz. Çözümler arıyoruz. Üyelerimiz, bize vekaleti hakkımızı arayın diye verdi ve bizde bunu yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz" diye konuştu.

Eken, program sonunda banka genel müdürlerine hediye takdim etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS