Eken: Yeni krediler piyasayı hareketlendirecek

Eken: Yeni krediler piyasayı hareketlendirecek
Eken: Yeni krediler piyasayı hareketlendirecek

SİVAS, (DHA) - SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, kamu bankaları tarafından başlatılan yeni kredi imkanlarının uygun olmasının ilgiyi arttıracağını ve piyasalarda hareketlilik yaşanacağını söyledi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, kamu bankalarının yeni normale geçiş sürecinde ekonomiyi canlandırmak için başlattığı kredi paketini değerlendirdi.
Eken, 3 kamu bankası ve 2 katılım bankasının dahil olduğu konut, taşıt, turizm ve ihtiyaç kredisi kampanyasına vatandaşların ciddi ilgi göstereceğine değinerek, "Ülkemizin ciddi mücadele vererek salgını kontrol altına aldı. Yeni normale geçiş süreci başladı ve aylardır kapalı olan işletmelerimiz açıldı. Kontrol ve tedbir elden bırakılmadan halkımızın bu sürece dahil oldu. Burada yeni normale geçiş sürecinin ekonomide de başlatılması gerekiyordu ve kamu bankalarımız bunu hayata geçirdi. Türkiye tarihinde en ciddi kredi kampanyası açıklandı ve faiz oranları çok düşük. Bu da ilgiyi arttıracak ve iç piyasa canlanacak. Özelikle turizm ve ihtiyaç kredisi aylardır kapalı olan işletmelerimize direk olarak yansıyacak diye düşünüyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS