Vefat eden öğretim görevlisi törenle uğurlandı

Vefat eden öğretim görevlisi törenle uğurlandı
Vefat eden öğretim görevlisi törenle uğurlandı

SİVAS, (DHA) - SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulunda görev yaparken kanser rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitiren Öğretim Görevlisi Hanife Öğütlü törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Sivas Meslek Yüksekokulu, Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü öğretim görevlisi Hanife Öğütlü(54) için görev yeri olan okulun önünde tören düzenlendi.

Törene Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, ailesi, mesai arkadaşları, sevenleri ve öğrencileri katıldı.

Mesai arkadaşları adına konuşma yapan Sivas Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyelerinden Selma Şimşek, "Hanife Öğütlü hoca sevilen bir hocamızdı. Yıllarca hastalığı ile savaştı ama yılmadı. Hep ümitli ve pozitifti. Yaşadığı zorluklara rağmen hayata hep gülümseyen ve ümidini kaybetmeyen bir insandı. Zaman zaman kendi derdini bırakıp bizim dertlerimize, sorunlarımıza ortak olmuştur. Hoşgörülü, sabırlı, sevecen, onurlu ve çalışkandı. Mesleğini, öğrencilerini çok severdi" dedi.

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Tutar ise, "Hanife hocamızla biz üç yıl çalışma şerefine nail olduk. İşini bu kadar seven bu kadar disiplinli bu kadar mücadeleci ve içinde bulunduğu sıkıntılı duruma rağmen dışarıya aksettirmeden her defa sorduğumda; hocam daha iyiye gidiyor inşallah atlatacağım derdi. Hiçbir zaman bu ümit var tavrını bırakmadı. İyi bir hocaydı gerçekten öğrencilerini seviyordu öğrencilerine bir şeyler verebilmek için gayret sarf ediyordu" diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız törende yaptığı konuşmada, "Gönül isterdi ki, burada sevinçli bir şey için toplanalım, ama hayat böyle. Bazen sevinç bazen keder. Hocamızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah mekânını cennet eylesin, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Hastalıkta ölenin de hükmünün şehit olduğuna dair bir müjdeyi de biliyoruz Peygamber Efendimizin hadislerinden. Sevilen, öğrencilerine kendisini adamış bir hocamızdı. Bizim yapabileceğimiz hocamızın arkasından bir dua okumak" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Durmuş Arslan'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ve yaptığı duanın ardından Hanife Öğütlü'nün cenazesi Ulu Cami'ye gönderildi. Ulu Cami'de öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazından ardından Yukarı Tekke Mezarlığı'nda toprağa verildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS