hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Marmaraereğlisi'nde marketler denetleniyor

  Marmaraereğlisinde marketler denetleniyor
  expand

  Marmaraereğlisi'nde marketler denetleniyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Şafak TAŞOYAR/MARMARAEREĞLİSİ(Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde belediyesi zabıta ekipleri, fahiş fiyat artışlarına yönelik ilçe genelindeki marketlerde fiyat denetimleri gerçekleştirdi.

  Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tüketicinin korunması hakkında kanun ve uygulama yönetmelikleri gereğince ilçe genelinde faaliyet gösteren iş yerlerinde, marketlerde, ürünlerin fahiş fiyattan satılmamasının önüne geçebilmek ve vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi. Marketlerde gerçekleştirdiği denetimler ile vatandaşların mağduriyetinin de önüne geçen zabıta ekipleri, marketlerin vatandaşlara ürünlerini fahiş fiyattan satarak vatandaş üzerinden haksız kazanç elde etmemesi için ürünün yer aldığı reyonda fiyat etiketinin olup olmadığını denetliyor. Ayrıca zabıta ekipleri tarafından daha önce yapılan denetimlerde tutulan kayıtlar ile fiyatlar karşılaştırılarak fahiş fiyat artışı tespit edilen işletmelere yasal işlem başlatılıyor.

  Denetimlerin süreklilik arz edeceğini belirten Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, "Yerel marketlerin vatandaşların yanında olmasını istiyoruz. Fahiş farkı oluşan ürünleri ve raf, kasa fiyatları ile etiketsiz ürünler zabıta personelimiz tarafından denetlendi. Denetimlerimiz devam edecek" dedi. (DHA)


   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow