hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trakya Rumeli ve Balkan Buluşması’nda Marmaraereğlisi Belediyesi yoğun ilgi gördü

  Trakya Rumeli ve Balkan Buluşması’nda Marmaraereğlisi Belediyesi yoğun ilgi gördü
  expand

  Trakya Rumeli ve Balkan Buluşması’nda Marmaraereğlisi Belediyesi yoğun ilgi gördü

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   


  Şafak TAŞOYAR/MARMARAEREĞLİSİ(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Marmaraereğlisi Belediyesi Trakya, Rumeli ve Balkan Tanıtım Günleri fuarına katıldı. İstanbul’da dört gün süren fuarda Marmaraereğlisi Belediyesi standı vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

  Marmaraereğlisi Belediyesi'nin, İstanbul Yenikapı Fuar Alanı’ında gerçekleşen ve dört gün boyunca süren etkinlikteki tanıtım standında; Marmaraereğlisi Belediyesi'nin vizyonları arasında yer alan kültür, sanat, turizm, tarım ve kentleşme alanlarında hayata geçirdiği projeler ile Marmaraereğlisi’nin tarihi, kültürel yapısı ve doğası tanıtıldı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Marmaraereğlisi Belediyesi'nin tanıtım standında ayrıca vatandaşlara hediye ve tanıtım kitapçıkları takdim edildi.

  Trakya, Rumeli, Balkan, Kültür, Sanat, Tanıtım Günleri’nde; Trakya’dan Balkanlara, Bosna’dan Kosova’ya, Kuzey Makedonya’dan, Arnavutluk’a kadar uzanan geniş bir coğrafyanın yöresel özellikleri sergilendi. Tanıtım Günleri kapsamında, yöresel tatlar, sanat etkinlikleri, Rumeli ve Balkan kökenli yazarların yayınlarının tanıtımı, Rumeli sanatçılarından çeşitli konserler, yöresel halk oyunları, Balkan ülkeleri tanıtımı, Rumeli faaliyetleri ve etkinlikleri ile birçok program gerçekleştirildi.

  Fuar açılış programına katılan ve misafirlerini ağırlayan Belediye Başkanı Hikmet Ata, "Trakya, Rumeli Balkan Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri gibi organizasyonlar sayesinde hem vatandaşlarımızla bir araya gelme imkanı buluyor hem de bölgemizdeki diğer belediyeler ile bilgi alışverişinde bulunma şansına sahip oluyoruz. Bizleri İstanbul’da da yalnız bırakmayan tüm Trakyalılara teşekkürlerimi sunuyorum. Trakya günleri fuarında bulunmamıza imkan sağlayan, ilçemizin tarihi ve yöresel lezzetlerini tanıtmamıza fırsat sunan, emegi gecen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.(DHA)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow