Süleymanpaşa'da yaz okuluna katılan 2 bin öğrenciye eğitim verildi

Süleymanpaşa'da  yaz okuluna katılan 2 bin öğrenciye eğitim verildi
Süleymanpaşa'da yaz okuluna katılan 2 bin öğrenciye eğitim verildi

SÜLEYMANPAŞA,(Tekirdağ)(DHA)-SÜLEYMANPAŞA Belediyesi bünyesinde, 2 bin öğrencinin 20 farklı dalda eğitim gördüğü,  '2021 Yaz Okulu' etkinlikleri,  şenlik havasında düzenlenen kapanış töreni ile  sona erdi. 

Süleymanpaşa Belediyesi 2021 Yaz Okulu, 2 bin öğrencinin 20 farklı dalda verilen eğitimle sona erdi. Yaz okuluna katılan öğrencilere, müzikten resme, İngilizce dil kurdu eğitiminden okçuluğa kadar 2 ay boyunca açılan kurslarda eğitim verildi. Kurslara katılıp eğitim alan öğrenciler için  yaz okulu kapanış töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan ve şenlik havasında geçen  kapanış töreninde, çocuklar, yüz boyama ve sosis balon atölyeleri, kukla tiyatrosu, bilim atölyeleri, parkur oyunları ve daha birçok oyun ve eğlenceli etkinlikle okulların başlamasından önce keyifli bir gün geçirdiler. Gün boyu süren etkinlikler devam ederken, 2021 Yaz Okulunda 8 hafta boyunca 20 farklı branşta eğitim alan çocuklara mezuniyet belgeleri törenle takdim edildi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, törende çocuklara mezuniyet belgesi ve madalya vererek tebrik etti.

Törende konuşan Başkan Yüksel, “Gençlerimize verdiğimiz önemi ve desteği icraatlarımızla ortaya koyuyoruz. Bu yıl Yaz Okulumuzda 2 binden fazla öğrencimize, şehrimizin yedi farklı noktasında, müzikten resme, akıl oyunlarından İngilizceye, yüzmeden okçuluğa kadar 20 farklı dalda 2 ay boyunca eğitim verdik. Şimdiden kış okulumuz için de çalışmalarımıza başladık. 2 bin olan öğrenci sayımızı 5 bine kadar çıkarmayı hedefliyoruz. Yaz Okulumuzda eğitim alan çocuklarımızı ve gençlerimizi tebrik ediyor, kendilerini geliştirmeye devam etmeleri için belediye olarak her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum,” dedi.

Gençlere ve çocuklara yönelik yakın dönemde hayata geçecek yeni hizmetlerin olduğunu belirten  Yüksel, “Çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanması için her alanda onlara katkı verecek çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. 31 adet büyük Spor tesisini kalıcı olarak Süleymanpaşa’mıza kazandırdık. Bazılarının açılışını yaptık, kısa sürede hepsini hizmete açmış olacağız. Altınova’da bulunan kreşimizde 40 ihtiyaç sahibi ailemizin çocuklarına okul öncesi eğitim veriyoruz. Çalışan annelerimizin bizden en büyük talebi olan kreş sayımızı en kısa sürede arttırmak için çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca, belediyemiz bünyesinde, ünlü tiyatro sanatçımız Ahmet Yenilmez ile birlikte çocuklarımıza ve gençlerimize tiyatro eğitimi vereceğiz. Ekim ayında bu çalışma da başlamış olacak,” diye konuştu.

Eğitime destek verecek çok önemli bir projeyi daha hayata geçireceklerini açıklayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı  Cüneyt  Yüksel, “Çocuklarımızın sporla, sanatla iç içe olmalarının yanı sıra eğitimlerine de destek vermeye hazırlanıyoruz. Bu yıl hem lise hem üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için, ücretsiz etüt merkezleri açıyoruz. Bu merkezlerimize öğrencilerimizi seviye tespit sınavları ile alacağız ve 1000 öğrencimize, seçkin öğretmen kadromuzla sınava hazırlık desteği sunacağız,” dedi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS