hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Reşadiye'de çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi

  Reşadiyede çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi
  expand

  Reşadiye'de çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İbrahim UĞUR/REŞADİYE(Tokat), (DHA) - TOKAT’ın Reşadiye ilçesinde Proje Ofisi tarafından yürütülen ‘Reşadiye Çilek Yetiştiriciliğini Geliştirme’ projesi kapsamında 9 çiftçiye verilen 1’er dönümlük modern çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi.
  İlçe Kaymakamlığının himayesinde başlatılan ‘Reşadiye Çilek Yetiştiriciliğini Geliştirme’ projesi kapsamında 9 çiftçiye verilen 1’er dönümlük modern çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi. Tarım Tokat desteğiyle tahsis edilen bahçelerde inceleme yapan Reşadiye Kaymakamı Murat Mete ilk meyvelerin hasadını gerçekleştirdi.
  Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, ''Bu proje ile ilçemizde, çilek üreticilerinin teşvik edilerek üretim alanlarının artırılması, modern teknikler kullanılarak asgari alanlardan daha fazla verim ve kazanç sağlayarak ekonomik düzeylerinin artırmalarını amaçladık. Çiftçilerimiz ilk meyvelerini almaya başladı, bizler de onlara bu konuda destek olmaktan mutluyuz. Ayrıca bu projenin başından itibaren, her aşamasında bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Ozan Balcı’ya teşekkür ediyorum'' dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow