hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vali Hatipoğlu: Her şeyin başı birlik ve beraberlik

  Vali Hatipoğlu: Her şeyin başı birlik ve beraberlik
  expand

  Vali Hatipoğlu: Her şeyin başı birlik ve beraberlik

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT Valisi Numan Hatipoğlu, Zile’nin Güzelbeyli köyünde düzenlenen ceme katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.  Vali Hatipoğlu, "Her şeyin başı birlik ve beraberlik" dedi. 
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Zile'nin Güzelbeyli köyünde düzenlenen ceme katıldı. Cemin ardından vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Vali Hatipoğlu, Türk boylarına İslamiyet'i anlatması ve dini-tasavvufi Türk edebiyatının temellerini atmasıyla öne çıkan bir şahsiyet olan Hoca Ahmet Yesevi’nin Orta Asya’dan fırlattığı meşalenin sadece Asya’ya değil, Anadolu’nun her tarafına Balkanlar’a ulaştığını söyledi.
  O meşalenin  aynı burada olduğu gibi pek çok yerde yankılanıp seda bulduğunu ifade eden Vali Hatipoğlu, "Bizim Orta Asya’dan gelen sözlerimiz Müslüman olmamızdan 80 yıl önce ortaya çıkmış o büyük elim olayı aynı zamanda hem Allah dostu hem de onun Ehli Beyti’ne olan muhabbeti her zaman dile getiren deyişler olmuştur. Hepsi  birbirinden anlamlı mesajlar. Anadolu’yu  Anadolu yapan sizlersiniz. Hacı Bektaşi Veli’nin ifade ettiği gibi 'Bir olalım, iri olalım, diri olalım'. Bizler de sadece Türkiye Cumhuriyeti devletinin sınırları altında değil, tüm dünyada milletimizi var etmek, payidar etmek için  sizlerin dualarına, gayretine ve gücüne ihtiyaç hissediyoruz. Bu anlamda bizler, sizler için gayret içinde çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Allah birliğimizi bozmasın diye dua ediyoruz. Çünkü zaafa düştüğümüz anda bizi bu coğrafyalardan sürmeye çalışan düşmanlar hala beklemekteler.  Bunlar bazen İsveç’te Kur’an yakmaya çalışırken ortaya çıkıyor. Bazen başka yerlerde başka şekillerde ortaya çıkıyor. En büyük sebep Türkiye Cumhuriyeti devletinin mazlumların yanında yer alma gücüne sahip olmasını istemeyişlerinden kaynaklanıyor. Burada ortaya çıkan güç birliği, kardeşlik, dostluk hepimizin gayretleriyle ülkemizin her tarafında daim olsun inşallah. Sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Her şeyin başı birlik ve beraberlik" diye konuştu.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow