hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Evde eğitim alan öğrenciye tablet sürprizi

  Evde eğitim alan öğrenciye tablet sürprizi
  expand

  Evde eğitim alan öğrenciye tablet sürprizi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaşar Erkan İÇEN/ZİLE(Tokat), (DHA) - TOKAT'ın Zile ilçesi Milli Eğitim Müdürü Hacı Bayram Polattimur, evde eğitim gören Amine Gül’e tablet bilgisayar hediye etti.
  Zile ilçesinde birinci dönem sonunda evde eğitim gören dezavantajlı 9 öğrenci İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bayram Polattimur tarafından ziyaret edilerek karneleri verildi. Ziyaret esnasında öğrenci Amine Gül’ün annesi Nuriye Elibol kızının öğrenme becerilerinin gelişmesi, el becerilerini geliştirmesi için tablet bilgisayar istedi. Bu sözleri üzerine harekete geçen İlçe Milli Eğitim Müdürü Polattimur, annenin bu isteğine duyarsız kalmadı. Amine Gül’ü evinde ziyaret eden Polattimur tablet bilgisayar hediye etti.
  Eğitimin önemine dikkat çeken Polattimur, "Çocuklarımız bizim için bir fidan ve biz onların gerekli eğitimleri alarak büyümesi için buradayız. Yapılması gereken ne varsa yapar, gerekirse su olur, can veririz. Annemizin bu isteğine duyarsız kalamazdık. İmkanlarımız ölçüsünde ilçemizdeki eğitim kalitesini artırmak için elimizden geleni yapacağız. Eğitim bizim önceliğimiz ve vazgeçilmezimizdir" diye konuştu.
  Müdürü karşısında görünce duygulandığını ifade eden Anne Nuriye Elibol, "Bugün eğitme verilen önemi ve devletimizin her zaman yanımızda olduğunu daha iyi anladım" dedi.

  FOTOĞRAFLI 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow