hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zile Devlet Hastanesi'nde afet tatbikatı gerçekleştirildi

  Zile Devlet Hastanesinde afet tatbikatı gerçekleştirildi
  expand

  Zile Devlet Hastanesi'nde afet tatbikatı gerçekleştirildi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaşar Erkan İÇEN/ZİLE,(Tokat)(DHA)- TOKAT'ın Zile ilçesi Devlet Hastanesi'nde afet planı kapsamında Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) tatbikatı düzenlendi. 
  Tatbikatta senaryo gereği 'mor kod' veridi. Çok sayıda kişinin yaralandığı ve bazılarının durumunun ağır olduğu bilgisini alan ekipler, hızlı bir şekilde organize olarak gerekli müdahaleleri gerçekleştirdi. Düzenlenen tatbikata hastane personeli, UMKE ve İtfaiye ekipleri katıldı. Zile Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Alim Uçar, "Görenlerin gerçek sandığı bir tatbikat gerçekleştirdik. Bu algıdan dolayı da bizde çok memnun olduk. Biz hastane olarak da ekip olarak da bu tip olaylara alışkın olmamız lazım. Ülke olarak afetler açısından önde gelen ülkeler arasındayız. Bu bağlamda da tatbikatımızı gerçekleştirdik" dedi.
  Başhekim Yardımcısı Dr. Amine Hatun Ağırman ise, “Senaryomuzun güzel olması, personelimizin tecrübesi ile gerçek sanılan bir tatbikat yaptık. Hasta yakınlarımızı camdan izlerken gerçek bir olay sandılar" diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI 
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow