hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zile'de karantinadaki evlere sıcak yemek

  Zilede karantinadaki evlere sıcak yemek
  expand

  Zile'de karantinadaki evlere sıcak yemek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaşar Erkan İÇEN/ZİLE, (Tokat), (DHA) - TOKAT'ın Zile ilçesinde belediye Covid-19 salgını nedeni ile karantinaya alınan evlere yemek dağıtımına başladı.
  HES kodu ile belediyeye başvuru yapan karantinadaki vatandaşların evlerine hijyen koşulları göz önünde bulundurularak sıcak yemek servisi yapılıyor. Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, işyerleri kapanan çok sayıda esnafın ve işlerinden ayrılmak zorunda kalan çalışanlar olduğunu için böyle bir uygulamaya başladıklarını belirtti.
  Salgından etkilenen vatandaşlar için çalışma içinde olduklarını dile getiren Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, "Çağımızın belası malum salgın nedeni ile evinden çıkamayan ihtiyaç sahibi olsun veya olmasın isteyen bütün hemşerilerimize arkadaşlarımız kapılarına kadar gidip iki çeşit yemek ve ekmek servisi yapacaklar. Bu anlamda hemşerilerimizin çekinmesine gerek yok. Karantinada olup talep eden herkese bu hizmeti götüreceğiz. Allah’ım en kısa zamanda hem ülkemizi hem de bütün dünyayı bu virüs salgınından kurtarır. Bu anlamda işyerleri kapanan çok sayıda esnaf kardeşimiz, işlerinden ayrılmak zorunda kalan çalışanlar var. Bu hemşerilerimize imkanlarımız ölçüsünde ne yapabiliriz onun çalışmasını yapıyoruz" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow