hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmete açıldı

  Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmete açıldı
  expand

  Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmete açıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Selçuk BAŞAR/AKÇAABAT(Trabzon),(DHA)- TRABZON’un Akçaabat ilçesinde inşası tamamlanan Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

  İlçenin Yaylacık Mahallesi’nde yapımı tamamlanan, içerisinde Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü, Akçaabat Sağlıklı Hayat Merkezi, Akçaabat 4 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve Yaylacık Aile Sağlık Merkezinin bulunduğu binanın açılışı için tören düzenlendi. Açılış törenine Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, AK Parti İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, sağlık çalışanları ile çok sayıda kişi katıldı.

  Açılış öncesi konuşan Vali Aziz Yıldırım, sağlığın önemine değinerek, her şeyin başının sağlık olduğunu söyledi. Vali Yıldırım, "Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde sağlıktaki dönüşümü her an her gün müşade ediyoruz. Sağlık bakanlığımız çok büyük bütçeler kullanıyor, vatandaşlara daha iyi bir sağlık hizmeti eriştirebilelim diye” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binaya dair bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Hakan Usta da "700 günde yapımı tamamlanması planlanan bina, 650 günde yapımı tamamlandı; emeği geçenlere teşekkür ederim. 110 personel çalışacak. Ciddi bir şekilde personel yoğunluğu Akçaabat'ın hizmetinde olacak. Daha da konforlu alanlarda vatandaşlara hizmet vereceğiz” diye konuştu.

  Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ise binanın ilçe ve vatandaşlar için önemli olduğunu söyledi.

  Yapılan duanın ardından kurdele kesimiyle İlçe Sağlık Müdürlüğü binası, hizmete açıldı.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow