hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çaykara’da ‘Çocuk Şenliği ve Kitap Fuarı’

  Çaykara’da ‘Çocuk Şenliği ve Kitap Fuarı’
  expand

  Çaykara’da ‘Çocuk Şenliği ve Kitap Fuarı’

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TRABZON, (DHA) - TRABZON’un Çaykara ilçesinde ‘Çocuk Şenliği ve Kitap Fuarı’ etkinliği düzenlendi.

  Çaykara ilçesinde, Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce organize edilen ‘Çocuk Şenliği ve Kitap Fuarı’ etkinliği öğretmenevi yerleşkesinde yüzlerce öğrenci, veli ve öğretim görevlisinin katılımı ile gerçekleştirildi. Programa, Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel, Belediye Başkanı Hanefi Tok, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali de katıldı. Çocuk Kitabı Yazarı Tuncer Altınköprülü’nün çocuklarla buluştuğu etkinlikte renkli görüntüler yaşandı.  

  Etkinliğe katılan Trabzon Üniversitesi öğretim görevlisi Çağdaş Drama Derneği Trabzon Temsilcisi ve okul öncesi eğitim uzmanı Ümit Arslan, 50 kişilik drama ekibi ile birlikte hem öğrencilere hem velilere önemli aktarımlarda bulundu. Çeşitli oyunlar ve yarışmalarla devam eden çocuk şenliğinde düzenlenen kitap fuarında öğrenciler okudukları kitapların yazarları ile buluşmanın da heyecanını yaşadı. Etkinlikte Çağrı Cebeci, Yasemin Akyol ve Serkan Türk gibi önemli yazarlar de öğrencilerle buluştu.

  İlçe Kaymakamı Muhammet Güzel bu önemli organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, etkinlik vesilesiyle çocuk edebiyatının önemli isimlerini ve Trabzon Üniversitesi öğretim üyesi Ümit Arslan Hocamız ve ekibini Çaykara’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

  Belediye Başkanı Hanefi Tok da etkinliği çok beğendiğini, öğrencilerin eğitim öğretim sürecinde bu tür stres atabilecekleri kültür yelpazelerini genişletebilecekleri organizasyonlarla başarılarını daha da arttıracaklarını ifade etti.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali de Trabzon’da eğitimde bir model halini alan Çaykara ilçesinde hem öğrencilere, hem velilere hem de öğretmenlere farklı bir bakış açısı kazandıran çocuk şenliği ve kitap okuma etkinliğinin büyük rağbet gördüğünü söyledi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow