hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Özel gereksinimli çocuklarla bir araya geldiler

  Özel gereksinimli çocuklarla bir araya geldiler
  expand

  Özel gereksinimli çocuklarla bir araya geldiler

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  UŞAK, (DHA) - UŞAK Belediye Başkanı Mehmet Çakın, beraberindekilerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu'nda özel gereksinimli çocuklarla bir araya geldi.

  Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Genç Kuşak Topluluğu tarafından Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu'nda, Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın yanı sıra AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri yer aldı. Uşak Kent Orkestrası'nın konseriyle başlayan etkinlik, özel gereksinimli çocukların çeşitli şarkı ve renkli dans gösterileri ile devam etti. Çocuklara hediyelerini takdim eden Başkan Çakın, öğrencilerle eğlenceli vakit geçirdi. Gülücüklerin havada uçuştuğu, yöresel şarkılar eşliğinde devam eden etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.
  'BU GÜZEL ORTAM BİZİ DAHA FAZLASI İÇİN MOTİVE EDİYOR'
  Etkinlikte konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bütün engelli bireylerin hayatını daha kolay hale getirmek için şehrin dört bir yanında çalıştıklarını söyledi. Başkan Çakın, yaşlılar için açılan Vefa Yaşam Merkezi'nden önceki yıl açılışı gerçekleştirilen Umut Parkı'na kadar birçok projenin hayata geçirildiklerini kaydetti. Geçtiğimiz günlerde temeli atılan, engelli vatandaşların uzmanlar eşliğinde misafir edilip, sosyal açıdan fırsatlar bulacağı Engelsiz Yaşam Merkezi'nin de hızla ilerlediğini vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Çakın, "Özel gereksinimli vatandaşlarımıza hizmet eden sivil toplum kuruluşlarıyla pek çok çalışma yapmaya ve çeşitli etkinliklere imza atmaya gayret ediyoruz. Hizmetlerimizi vatandaşlarımıza en güzel şekilde ulaştırmak için çaba içindeyiz ve ihtiyaç duydukları her anda onların yanındayız. Başta özel gereksinimli çocuklarımız olmak üzere bütün engelli vatandaşlarımız bizim için değerli. Bu tarz ortamlar bizi daha fazlası için motive ediyor" dedi.

  Etkinlikte konuşan Vala Gedik Özel Eğitim İlk ve Ortaokulu Müdürü Ünzile Feray Çeltik, öğrencilerin yanında olduğu, çocukların hayallerini gerçekleştirdiği için okul ve öğrencileri adına Belediye Başkanı Mehmet Çakın'a teşekkür etti.

  Uşak Belediyesi'nin okulda yaptığı çevre düzenlemesine atıfta bulunan Vala Gedik Özel Meslek Okulu Müdürü Hilmi Duymaz da emeği geçenlere teşekkür etti. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow